Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı'nda Önemli Atamalar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı'nda Önemli Atamalar

Enerji Bakanlığı'nda Önemli Atamalar
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine Alpaslan Bayraktar atandı.
09.08.2016 / 23:25

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine Alpaslan Bayraktar, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü görevine ise Oğuz CAN getirildi.


2010 yılından bu yana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan Sadık Sefa Aytekin’in görevinden ayrılmasının ardından yerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürü Alpaslan Bayraktar, görevinden alınarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşavirliği’ne atanan Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Münib Karakılıç’ın yerine ise Oğuz Can vekaleten atandılar.Bayraktar, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Bağlı ve İlgili Kuruluşlar Dairesi Başkanlığı, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş (TETAŞ) ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden sorumlu olacak.


1975 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde dünyaya gelen Alpaslan Bayraktar, lisans eğitimini 1995’te İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. New York Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama Yönetimi alanında lisansüstü eğitimi alan Bayraktar, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ekonomi Hukuku alanında da yüksek lisans diplomasına sahip. Bayraktar, 2013 Ağustos’undan bu yana 24 üyeli Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği’nin (ERRA) de başkanlığını yürüttü. 2015’te Uluslararası Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu’nun (ICER) başkanı oldu.


Bayraktar, altı yıl sürdürdüğü EPDK Kurul Üyeliğinin ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.
Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü görevine getirilen Oğuz CAN, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede Enerji dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dalından doktorası bulunan Oğuz CAN’ın Akıllı Ulaşım sistemleri, Yenilenebilir Enerji, Atık Yönetimi ve İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik alanlarında seminer, bildiri ve yayınları bulunmaktadır.

Profesyonel iş hayatında sırasıyla; İsbak AŞ. ArGe Müdürü, İstanbul Enerji AŞ. Etüt ve Proje Müdürü, İSTAÇ AŞ. Sistem Geliştirme Müdürü ve Recydia AŞ. Genel Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Sureko ve Recydia AŞ. YK üyeliklerinde bulunan Oguz CAN, çeşitli sektörel STK’larda kurucu üye, YK üyesi ve Genel Sekreteri olarak da yer almıştır.

Oğuz CAN evli ve iki çocuk babasıdır.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak Sayın Bayraktar ve Sayın Can'a yeni görevlerinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 5348 defa okundu


YAZARLAR