Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CLK Akdeniz Elektrik Hakkında Soruşturma Açıldı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CLK Akdeniz Elektrik Hakkında Soruşturma Açıldı

CLK Akdeniz Elektrik Hakkında Soruşturma Açıldı
RK, Akdeniz EDAŞ, CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. ve Ak Den Enerji Dağıtım Ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş. Hakkında Soruşturma Açtı.
07.09.2016 / 08:45

Enerjimagazin-Rekabet Kurulu (RK), Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ, CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş ve Ak Den Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri AŞ hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruda, “Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. ile CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin ayrıştırma ilkelerine aykırı hareket ederek ve ayrımcı uygulamalarda bulunarak 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiği iddiasını içeren başvurular üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.


Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.07.2016 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. ve Ak Den Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 16-24/407-M sayı ile karar verdi.


Bilindiği üzere 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesi, hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklamaktadır. Soruşturma, adı geçen şirketlerin 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla başlatıldı” ifadelerine yer verildi.


Bu haber toplam 3396 defa okundu


YAZARLAR