Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - E.ON Endişeli
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

E.ON Endişeli

E.ON  Endişeli
Alman E.ON SE, güçsüz enerji talebi ve düşük fiyatların bu yıl karı etkileyeceğini söyledi.
03.05.2013 / 20:57

Alman E.ON SE, güçsüz enerji talebi ve düşük fiyatların bu yıl karı etkileyeceğini söyledi. E.ON SE Şirket ceo'su Johannes Teyssen, Avrupa enerji piyasasında bozulan ticari koşulların şirketlerin geleneksel entegre enerji üreticiliğinden enerji şirketine geçisini zorlaştırdığını ifade etti.


Pek çok Avrupa şirketinde olduğu gibi, E.ON da sektördeki karmaşadan etkileniyor. Rakibi RWE AG gibi 2022 yılına kadar Almanya'nın nükleer çıkışı ile ilgili ek sorunlar ile karşı karşıya kalıyor.


İngiltere Parlemontosu Komitesi Raporu da Krize Dikkat Çekiyor.


İngiltere Parlamentosu Komitesi raporuna göre de, Avrupa enerji sektörü, AB enerji politikasındaki yetersizliklerden dolayı yatırım krizi ile karşı karşıya gözüküyor.

Komite Başkanı Lord Carter, yatırımın acil bir şekilde gerektiğini söyledi. Altyapı planı içinde 1 trilyon avro'ya gerek duyulduğunu ifade etti.


Karbon fiyatları son zamanlarda 2.46 avro/ton ile rekor bir düşüş kaydetti. Politik belirsizlikler fiyatları etkilemeyi sürdürüyor. Enerji şirketlerinin de değeri 2008 yılından beri düşüş gösteriyor.

Bu haber toplam 2280 defa okundu


YAZARLAR