Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CLK Enerji'nin Çağrı Merkezi Kars'ta Açıldı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CLK Enerji'nin Çağrı Merkezi Kars'ta Açıldı

CLK Enerji'nin Çağrı Merkezi Kars'ta Açıldı
CLK Enerji'nin 3'ncü Çağrı Merkezi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla açıldı.
14.10.2016 / 20:09

Enerjimagazin-CLK Enerji Kars Çağrı Merkezi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın katılımıyla açıldı.  


CLK Enerji ortaklarından Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, konsorsiyum bünyesindeki dağıtım şirketlerine 2011-2015  döneminde 2,8 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirterek, "Bu yılı da 864  milyon liralık yatırımla tamamlamayı planlıyoruz. Önümüzdeki 5 yıllık yeni tarife  döneminde ise toplam yatırım hedefimiz 4,1 milyar lira." dedi.

CLK Enerji Kars Çağrı Merkezi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat  Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz ve CLK Enerji Yöneticilerinin  katılımıyla açıldı.

Açılış programında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’de ilk kez bir iktidar döneminde doğalgazda yüzde 10 indirime gidildiğini belirtti.

Bakan Albayrak, enerjinin maliyetini düşürmek için çalışmaları sürdüreceklerini ifade ederek, “Enerji eşittir hayat. Varlığı ile yokluğu ile yara. Ak Parti iktidarında biz çok önemli adımlar attık. Enerji Bakanlığı olarak bize de çok büyük yük düşüyor. Çok önemli adımlar atıyoruz, atacağız da. Halkımızın yaşam standardı, enerji maliyetini düşürme adına da önemli. Bu ay doğalgazda yüzde 10 indirime gittik. İlk defa bir iktidar döneminde böyle bir indirimi gerçekleştirmiş olduk. Durmak yok, çalışmaya devam edeceğiz. Enerji maliyetini düşürme noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.


CLK Enerji ortaklarından Limak Holding Yönetim Kurulu  Başkanı Nihat Özdemir, buradaki konuşmasında, yeni tarife döneminde 2020 yılına kadar  21 elektrik dağıtım bölgesinde yaklaşık 18 milyar liralık yatırım yapılmasının  söz konusu olduğunu ve bu yatırımlarla şebeke yenilenirken, müşteri  memnuniyetinin de en üst düzeye çıkarılmasının planlanlandığını söyledi.

Arıza ve kesintilerin minimum seviyeye çekilmesiyle kayıp-kaçak  oranının azaltılmasının ana hedefleri olduğunu vurgulayan Özdemir, "Cengiz, Limak  ve Kolin şirketleri olarak elektrik dağıtım sektöründeki yolculuğumuz 2010  yılında özelleştirme ihalelerinde Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ)  ve Çamlıbel  Elektrik Dağıtımın (ÇEDAŞ) devralınmasıyla başladı. Ardından Akdeniz Elektrik  Dağıtım (AEDAŞ)  ve Boğaziçi Elektrik Dağıtımı (BEDAŞ)  bünyemize kattık.  Ortaklığımız 4 bölge için toplamda 3,7 milyar dolarlık bir ödeme yaptı. bugün  itibariyle Türkiye’nin 11 değişik ilinde 10 milyon aboneye, yılda 46 milyar  kilovatsaatlik elektrik dağıtımı yapıyoruz." diye konuştu.

Özdemir, 2011-2015 arasındaki dönemde CLK Enerji olarak 2,8 milyar  liralık yatırıma imza attıklarını belirterek, "Bu yılı da 864 milyon liralık  yatırımla tamamlamayı planlıyoruz. Önümüzdeki 5 yıllık yeni tarife döneminde ise  toplam yatırım hedefimiz 4,1 milyar lira." ifadesini kullandı.


Şebeke yatırımlarının bütçelerinin önemli bir bölümünü oluşturduğunu  dile getiren Özdemir, CLK olarak hizmet kalitesini artırmak için EBS adını verdikleri entegre bilişim sistemleri kuracaklarını bildirdi.

Söz konusu sistemin devreye alınmasıyla anlık olarak dağıtım  şebekesinde nasıl bir arıza olduğunu görüp, daha hızlı ve sağlıklı müdahale  edeceklerini anlatan Özdemir, abonelerine de arıza ve kesintilerle ilgili anlık  bilgi vereceklerini aktardı.

Elektrik dağıtımında tüm hizmetleri dijital platformdan  yöneteceklerini belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"Bu tesisimizde 223'ü kadın olmak üzere, 308 kardeşimize iş olanağı  sağlayacağız. Doğudaki bir şehrimizden batıdaki bölgelerimize hizmet vermenin,  bölgeler arası bütünleşme ve kaynaşmaya da önemli bir katkı sağlayacağına  inanıyoruz. Rakamlara baktığımda buradaki çağrı merkezimizde istihdam dağılımı,  kadınların iş gücüne katılımı açısından oldukça sevindirici bir durum."

Açılışı gerçekleştirilen çağrı merkezi için 3 milyon lira harcandı.  İlerleyen süreçte BEDAŞ  ve ÇEDAŞ için Tekirdağ’da yeni bir çağrı merkezi açacak  olan CLK Enerji, toplam 616 kişiye istihdam sağlamış olacak.

Çağrı merkezlerini operasyon merkezlerine dönüştürmeyi amaçlayan  şirket, bunun için başta Kars olmak üzere her bölgede 'eğitim merkezi'  oluşturacak ve çalışanlar bu merkezlerde 'müşteri hizmet temsilcisi eğitimi'  alacak.


CLK Enerji'nin 10 milyon üzerinde aboneye hizmet veren çağrı  merkezlerinde Türkçe dışında bölgelerin ihtiyaçlarına göre İngilizce, Almanca ve  Arapça gibi farklı dil seçenekleri bulunacak.

Çağrı karşılama oranının yüzde 95-100'lere çıkmasının planlandığı  merkezlerde, 60 saniye olan bekleme süresi 45 saniyeye düşerken, abone, çağrı  merkezini aradığında, 'meşgul'e düşmeyecek ve 45 saniye içinde mutlaka bir  müşteri temsilcisine bağlanmış olacak.

CLK Enerji’nin bünyesinde, BEDAŞ, UEDAŞ, ÇEDAŞ, AEDAŞ olmak üzere 4  elektrik dağıtım şirketi bulunuyor. Bu şirketler İstanbul Avrupa Yakası, Bursa,  Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Antalya, Burdur, Isparta, Sivas, Tokat ve Yozgat'ta  10 binin üzerinde çalışanıyla 10 milyon aboneye hizmet veriyor. Ajanslar


Bu haber toplam 2952 defa okundu


YAZARLAR