Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjinin Kalbi Boğaziçi'nde Atacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjinin Kalbi Boğaziçi'nde Atacak

Enerjinin Kalbi Boğaziçi'nde Atacak
“Boğaziçi Enerji Zirvesi” 05 Kasım Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü Garanti Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
02.11.2016 / 10:13

Enerjimagazin- “Boğaziçi Enerji Zirvesi” 05 Kasım Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü Garanti Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


Enerjiyi objektif bir bakış açısıyla ve bütün boyutlarıylaelealmak,  bu alandaki farklı düşünce ve projeleri paylaşmak amacıyla “Boğaziçi Enerji Zirvesi” 05 Kasım Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü Garanti Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


Katılımın ücretsiz olduğu zirve, Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Başkanı  Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu’nun açılış konuşması ile başlayacak. Zirvede, University of Harvard, Global Resources Yönetim Kurulu Başkanı, Bosphorus Energy Clup Başkanı Mehmet Öüğtcü’de konuşma yapacaklar arasında.


 “Türkiye’de Petrol ve Doğalgaz”, “Nükleer Enerji Paneli”, “Yeşil Nükleer Enerji: Toryum”, “SolarBaba Güneş Enerjisi Açık Oturumu“, “Sürdürülebilir insan yerleşimi tasarlamakta yenilenebilir enerjinin rolü”, “Türkiye ve Dünya’da İklim ve Enerji”, “Sürdürülebilir Şehirler-Bina Verimliliği”, “Enerji Üretimi ve Dağıtımında SAP Çözümleri” ve “Sıfır Karbon Uzunev: Boz Dağlar’dan gelen umut sesi” başlıklı oturumların yapılacağı Zirvede, Elektrik Enerjisi Ticareti, Türkiye’de var olan piyasa yapısı ve ticari işlemlerden örnekler" ve “Enerji Verimliliği” konularında paralel eğitim verilecek.


Geçtiğimiz senelerde “Enerji Günleri” ismiyle gerçekleştirilen etkinlik, geçtiğimiz yıldan itibaren genişletilmiş kapsamı ve yenilenmiş vizyonuyla “Boğaziçi Enerji Zirvesi” adı altında yürütülüyor.


Etkinlik, dünyada ve Türkiye’de enerji alanında fark yaratan öncü firmaları, Türkiye’nin enerji politikalarına yön veren isimleri, ülkemizin en iyi üniversitelerinden gelen akademisyen ve öğrencileri bir araya getirmeyi hedefliyor.Bu haber toplam 1361 defa okundu


YAZARLAR