Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Kurumuna Personel Alınacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Kurumuna Personel Alınacak

Elektrik Kurumuna Personel Alınacak
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda (Kıb-Tek) istihdam edilmek üzere 6 eleman alınacak.
09.11.2016 / 11:46

Enerjimagazin-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda (Kıb-Tek) istihdam edilmek üzere 6 eleman alınacak.


Kıb-Tek’ten yapılan açıklamaya göre, Kurum en az lise veya dengi bir orta öğretim kurumundan mezun “Kitabet Hizmetleri Sınıfı, Genel Hizmet Memuru” olarak görevlendirilmek üzere 6 eleman alacak.


Müracaatçılarda “En az lise veya dengi bir orta öğretim kurumundan mezun olmak, Avrupa Dil Pasaportu için kabul edilen bir sınav neticesinde, son iki yıl içerisinde alınmış bir belge ile ayrı ayrı tüm becerilerde (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) İngilizce dilini en az B 2 seviyesinde bildiğini, belgelemek, Bilgisayarı iyi kullanabilmek (Word, Excel), Yukarıdaki özel koşulları karşılamak koşulu ile Halkla İlişkiler konusunda öğretim yapan bir üniversite veya dengi bir öğretim kurumundan mezun olmak veya ikinci bir dil tercihen Rusça bilmek avantaj sayılacaktır, Kurum tarafından yapılabilecek yazılı veya sözlü sınavlarda başarılı olmak” gibi özel koşullar aranıyor.


Adaylar, kendi el yazıları ile yazacakları münhal başvuru dilekçelerini aşağıda belirtilmiş ek belgeler ile birlikte 10 Kasım 2016 Perşembe günü saat 18.00’e kadar Elektrik Kurumu, Personel Şubesi, Bedreddin Demirel Caddesi no:140 Lefkoşa adresine ulaştırmaları gerekiyor.


İş istemiyle ilgili daha önce Kurum Müdürlüğü’ne yazılı başvuruda bulunanların da bu münhale yeniden dilekçe vermeleri gerekmekiyor.


Aranan nitelikleri taşımayanların dilekçeleri ile yukarıda belirtilen tarihten geç gelen dilekçeler dikkate alınmayacak.


Münhallerle ilgili daha ayrıntılı bilgi, Elektrik Kurumu İdari-Personel Şube Amirliği’nden temin edilebilecek.


Dilekçe ekinde verilecek evraklar şu şekilde;


a) 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf


b) Güncel Karakter belgesi


c) Kimlik (fotokopi)


d) Diploma (fotokopi) onaylı


e) Yukardaki “Müracaatçılarda Aranan Özel Koşullar” başlığı altında madde 2’de belirtildiği şekilde İngilizce bilgi seviyesini gösteren geçerli belge.


f) Erkek adaylar için Askerlik Terhis ve ya Muafiyet Belgesi (fotokopi)


g) Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nden alınmış sağlık durumunu gösteren Sağlık Kurulu Raporu (Daltonizm ve İşitme yetisi testini de içermelidir)


Müracaatçılarda aranan genel koşullar şu şekilde:


1. K.K.T.C. vatandaşı olmak,


2. 18 yaşını bitirmiş, 40 yaşından gün almamış olmak,


3. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,


4. Kamu görevinden emekli maaşı çekmiyor olmak,


5. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya muaf belgesine sahip olmak,


6. Bir yıldan fazla hapis cezasına çarptırılmamış olmak, affa uğramış olsalar dahi, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekârlık, irtikâp, ırza geçme, hileli iflas vb. yüz kızartıcı suçlardan mahkûm olmamış olmak ve bunu karakter belgesi ile belgelemek.


Mahir Kerem KAYA/LefkoşaBu haber toplam 4694 defa okundu
YORUMLAR
tuluy kalyoncu: 
"Terbiyesizliğin lüzumu yok"
Münhali açılan kadroya alınacak kişilerin çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekiyor. İstenen seviye düzeyini belirleyen alanında uzman birden fazla uluslararası kurum ve bunların düzenledikleri sınav sistemleri var. Kıb-Tek elektrik enerjisi alanında uzman bir kurumdur. İngilizce diline hakimiyeti ölçme konusunda değil! Hiç bir şaibeye yer vermeden, gerçekten istenen düzeyde İngilizce diline hakim adayların başvuru yapmalarını sağlamak hedeflenmiştir. Sağlık durumu istenen düzeyde olmayan muhtemel adayların, daha yolun başında müracaatlarının engellenmesi, sonradan yaşanacak hayal kırıklığı dikkate alındığında daha iyidir.
13.11.2016 / 21:19
MÜNHAL ŞARTLARINI YAZAN GERİZEKALIYA: 
"MÜNHAL ŞARTLARINI YAZAN GERİZEKALIYA"
ula istediniz salakca seyler var 1. si Avrupa Dil Pasaportu sınavı ula allahınızı severseniz okadar kıbrıslı turk durduk yere neden girsin o sınava bu sınav avrupada çalısacak avrupa pasaportuna bavuracak kişiler için ingilizcesini ölcmek için yapılıyor ne alaka bunu istiyorlar anlamadık... EN İYİSİ SİZ İNGİLİZCE SINAVINI YAPSAYDINIZ DAHA MANTIKLI OLMAZMIYDI ??? 2. Sİ istediniz Avrupa Dil Pasaportu dil sınavını 2 günde millet nasıl alsın ? boyle sacma bişey istemişsiniz en azından 1 ay oncesinden acsaydınız duyuruyu !!! 3. sü devlet hastanesinden alınacak rapor en son aşamadır normalde sınavı kazananları devlet hastanesinde kontrol ettirilirdi... şimdi saglık belgesini peşin istiyorsun iyide güzel kardeşim senede 10 tane dvlet sınavı olursa ben 10 defa devlet hastanesinden saglık raporumu alacam ???? HANGİ AHMAK YAZDIYSA ALSIN MUNHALE KENDİ GİRSİN LANET OLSUN SİZEDE MÜNHALİNİZEDE!
06.11.2016 / 19:18


YAZARLAR