Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Nevzat Şatıroğlu Atandı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Nevzat Şatıroğlu Atandı

EÜAŞ Genel Müdürlüğüne Nevzat Şatıroğlu Atandı
EÜAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Nevzat Şatıroğlu atandı.
13.11.2016 / 23:20

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Nevzat Şatıroğlu atandı.


Emekli olan Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil ALIŞ, Genel Müdürlük Makamında yapılan devir teslim töreniyle görevini Nevzat ŞATIROĞLU'na devretti.


Devir teslim töreninde konuşan ALIŞ, "Mensubu olmaktan gurur duyduğum ve her zaman da gurur duyacağım EÜAŞ ailesinden ayrılmanın elbette burukluğunu hissediyorum. Bu görevi yerine getirirken destek olan bütün mesai arkadaşlarıma müteşekkirim. Alnımın akı ve gönül huzurumla EÜAŞ'taki görevimi Nevzat ŞATIROĞLU'na devrediyorum. Genel Müdürüm, yeni göreviniz Ülkemiz ve EÜAŞ için hayırlı uğurlu olsun." dedi.
Görevi devralan yeni EÜAŞ Genel Müdürü Nevzat ŞATIROĞLU ise Halil ALIŞ'a EÜAŞ'a yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.


Emekli olan Genel Müdürümüz Halil ALIŞ'ı uğurlayanlar arasında; Enerji Bakanlığı Müsteşarı Fatih DÖNMEZ, Müsteşar Yardımcısı Abdullah TANCAN, EÜAŞ Genel Müdür Yardımcıları; Nurettin KULALI, Murat Zekeriya AYDIN, İrfan YILMAZ ve  Mehmet BİÇER  yer aldı.
1967 yılında İstanbul'da doğan Nevzat Şatıroğlu aslen Sivaslı'dır. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi, Makina Mühendisliği mezunu ve Beykent Üniversitesinde İşletme mastırı yaptı. Daha önce İGDAŞ Bölge Müdürlüğü de yapan Nevzat Şatıroğlu , kısa bir süre önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşavirliği görevine atanmıştı. Şatıroğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.


Bu haber toplam 8546 defa okundu


YAZARLAR