Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Schneider Elektrik İşçileri İş Bıraktı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Schneider Elektrik İşçileri İş Bıraktı

Schneider Elektrik İşçileri İş Bıraktı
İzmir Çiğli’de bulunan Schneider Elektrik işçileri, toplu sözleşme talepleri ve Günsan işçileriyle dayanışma amacıyla iş bıraktı.
24.11.2016 / 08:54

Enerjimagazin-EMİS’le Birleşik Metal-İş Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) sürecinin tıkanması üzerine, EMİS’le bağlı işyerlerinde başlayan eylemler devam ediyor.


Sendikanın aldığı kararlar doğrultusunda fabrika içinde yürüyüş vb. eylemlerini sürdüren ve Günsan işçileri ile dayanışmak üzere iş bırakan Çiğli Schneider Elektrik işçileri, üretim yaptıkları plastik kalıpların dışarıya çıkarılmak istenmesine engel oldu.


Daha önce de dışarıda bir fason firmaya kalıpların gönderilerek üretim yaptırıldığı ancak bu sefer yüklü miktarda kalıbın dışarıya çıkarılmak istenmesinden şüphelendiklerini belirten işçiler, kalıpların dışarı çıkarılmasına müdahale ederek durdurdu. Birleşik Metal-İş İzmir Şubesini de konuyla ilgili bilgilendiren işçiler, fabrikada nöbet tuttu, çıkarılmak istenen kalıplar tekrar içeriye alındı. İşçiler, “Herhangi bir şey yaparlarsa kalıpların önünde oturup bekleyeceğiz. Bu kalıplar malzeme üretiyor. Buradan giderse malzemeyi dışarıda ürettirme durumları var. Bu sefer yüklü olunca şüphelendik” dedi.


GÜNSAN’LA DAYANIŞMA SÜRÜYOR


Fabrika içinde önceki gün de alkışlarla eylem yapan işçilere temsilciler tarafından  Günsan’daki gelişmeler anlatıldı. İşyeri Baştemsilcisi Sedat Sadak, “İşyerimize ve geleceğimize sahip çıkmak için hafta sonu da burada olacağız. Olası kalıp çıkartmalarına karşı direnişte ve eylemde olacağız. Huzur içinde çalışma koşullarına sahip oluncaya kadar huzur vermeyeceğiz” dedi. İşçiler, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “EMİS şaşırma sabrımızı taşırma”, “Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganlarını attı.nethaber

Bu haber toplam 1972 defa okundu


YAZARLAR