Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - BEDAŞ ve AKEDAŞ'ın Devri İçin Gerekli Finans Hazır
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEDAŞ ve AKEDAŞ'ın Devri İçin Gerekli Finans Hazır

BEDAŞ ve AKEDAŞ'ın Devri İçin Gerekli Finans Hazır
Cengiz-Kolin-Limak O.G.G, 7 yerli bankadan 2.5 milyar dolar kredi sağladı
07.05.2013 / 20:44

Enerjimagazin - Cengiz-Kolin-Limak O.G.G'nin Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin devri için gerekli parayı buldukları öğrenildi.


Cengiz-Kolin-Limak O.G.G, 7 yerli bankadan 2.5 milyar dolar kredi sağladı. Boğaziçi ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. özelleştirme ihalelerini kazanan Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu, bu şirketleri devralmak için yedi yerli banka ile toplam 2.5 milyar dolarlık kredi sözleşmesi için anlaşmaya vardı. İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Halkbank, Denizbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'ndan sağlanan kredi paketinin vadesi iki yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam 12 yıl olacak.


Bilindiği üzere Cengiz-Kolin-Limak O.G.G Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin devri için geçtiğimiz günlerde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (ÖİB) başvurarak devirlerin 2 Haziran tarihinde gerçekleştirilmesini talep etmişti.Cengiz-Kolin-Limak O.G.G, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ)  için 1.96 milyar dolar Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. için de toplam 546 milyon USD ödeyecek. 

Bu haber toplam 3253 defa okundu


YAZARLAR