Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EL-SEN'den Enerji ve Elektrik Konulu El Kitabı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EL-SEN'den Enerji ve Elektrik Konulu El Kitabı

EL-SEN'den Enerji ve Elektrik Konulu El Kitabı
EL-SEN, enerji ve elektrik konularını kapsayan bir el kitabı hazırlama kararı aldı
28.11.2016 / 20:47

Enerjimagazin- Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), genelde enerji ve özelde elektrik ve KIB-TEK konularında soru-cevap şeklinde olacak bir el kitabı hazırlama kararı aldı.


Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), genelde enerji ve özelde elektrik ve KIB-TEK konularında soru-cevap şeklinde olacak bir el kitabı hazırlama kararı aldı. EL-SEN, her bireyin, kuruluşun, örgütün, partinin, sektörün ve ilgi duyanın kendilerine ileteceği sorular ve bunlara verilecek cevaplardan oluşacak el kitabı için halktan katkı beklediklerini duyurdu.


Önümüzde, enerji sektörü ve elektrik konusunda halkımızı sıkıntılı günler beklediğini belirten EL-SEN,  sendikanın bu sıkıntıları aşmada her zaman halkla el ele yürümüş ve yürümeye de devam edeceğini bildirdi.  Bu konularda siyasi çıkarlardan uzak, objektif ve bilimsel temelde mücadelelerini sürdürmeye kararlı olduğunu belirten EL-SEN,  mücadele tarihlerinin bu davranışlarının somut örnekleri ile dolu olduğunu açıkladı.


EL-SEN’in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:


“Türkiye’den boru ile su getirilmesi konusunda gizli kapılar arasında yapılan işler, hükümetlerin şeffaflıktan uzak yaklaşımları, halkımızın bilgi sahibi olmadan yüz yüze kaldığı ve ödemek zorunda bırakıldığı faturalar kendini göstermeye başlamıştır. Hayvancılık, tarım, sanayi, turizm ve kişisel tüketim için su ve enerji vazgeçilemez unsurlardır. “Ucuz olacak, çorak Ada yemyeşil olacak” vaadleri daha şimdiden iflas etmiştir. Kış aylarında turizm ve konutların tükettiği su miktarı nisbeten daha az olmasına rağmen gelmeye başlayan faturalar eski faturalara göre 2-3 katını bile aşmaktadır.


Enerji sektöründe örgütlü olan EL-SEN, üyeleri ve halkımıza duyduğu saygı nedeniyle her bireyin, tüm örgütlerin, hatta öğrenmek isteyen siyasiler ve partilerin bile karar veya destek verirken, hatta karşı çıkarken bilinçli davranılmasına özel önem vermektedir.


Enerji, elektrik, Türkiye’den kablo ile elektrik getirilmesi konularında kafalarda herhangi bir soru işareti kalmaması için sendikamız, sorulacak sorular arasından derlenecek ve “soru-cevap” şeklinde olacak bir el kitabı hazırlama kararı almıştır.


Her bireyin, kuruluşun, örgütün, partinin, sektörün ve ilgi duyanın bizlere ileteceği sorular ve bunlara verilecek cevaplardan oluşacak el kitabı için yazılı olarak ileteceğiniz sorularınızı bekliyoruz. Bu konuda halkımızın katkılarını esirgemeyeceğine inanıyoruz.


Sorularınızı 09. 12. 2016 tarihine kadar:


EL-SEN, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Lefkoşa.adresine


0533-8414847-- 0533-8625735—0533-8755003..nolu telefonlara SMS mesajı gönderme


elsen@el-sen.org; umutoksuzoglu@el-sen.org; mustafauysal@el-sen.org ve kemaloznacar@el-sen.org... e-mail adreslerine elektronik posta yolu ile iletebilirsiniz.


Soruları ile katkı koyacak herkese şimdiden teşekkür ederiz.” kıbrıspostası

Bu haber toplam 1434 defa okundu


YAZARLAR