Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Kesintilerinden Önceden Haberdar Olun
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Kesintilerinden Önceden Haberdar Olun

Elektrik Kesintilerinden Önceden Haberdar Olun
ELDER'in E-Kesinti Mobil Aplikasyonu, Türkiye’nin her yerindeki planlı elektrik kesintisini akıllı telefonlar aracılığıyla önceden haber veriyor.
16.12.2016 / 10:42

Enerjimagazin-Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından hayata geçirilen E-Kesinti Mobil Aplikasyonu, Türkiye’nin her yerindeki planlı elektrik kesintisini akıllı telefonlar aracılığıyla önceden haber veriyor.

Türkiye’de yapılan planlı elektrik kesintileri, EPDK mevzuatı gereğince elektrik dağıtım şirketlerinin web siteleri, e-mail, gazeteler gibi iletişim kanallarından ilan ediliyor. Tüketici memnuniyetini artırmak ve vatandaşları en üst düzeyde bilgilendirmek amacıyla Türkiye'deki planlı elektrik kesintilerinin tamamının bilgilendirmesini gerçekleştiren E-Kesinti Mobil Aplikasyonu uygulamaya girdi.

E-Kesinti Mobil Aplikasyonu ile Türkiye’nin her bölgesindeki elektrik kesintisi, bölgedeki abonelere cep telefonları aracılığıyla bildiriliyor. Uygulama, ELDER’in Türkiye’nin 81 ili ve 970 ilçesinden sağladığı kesinti bilgilerini aboneleri ileterek, kesintilere habersiz yakalanmalarını önlüyor.

E-Kesinti Portalı da elektrik kesintilerinin takip edilebileceği bir araç olma özelliğini koruyor.Bu haber toplam 1231 defa okundu


YAZARLAR