Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çayırhan Özelleştirmesi Bir Kez Daha Ertelendi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çayırhan Özelleştirmesi Bir Kez Daha Ertelendi

Çayırhan Özelleştirmesi Bir Kez Daha Ertelendi
EÜAŞ'a ait Çayırhan Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanının özelleştirilme ihalesi için teklif verme süresi ikinci kez ertelendi.
17.12.2016 / 11:22

Enerjimagazin- Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)’a ait Çayırhan Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanının özelleştirilme ihalesi için ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati ikinci kez uzatıldı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın süre uzatım ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, Ankara ili, Nallıhan ilçesi, Çayırhan mevkiinde bulunan Elektrik Üretim A.Ş.ye ait Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanının özelleştirilme ihalesi için ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 30.01.2017 günü saat 17.00’ye kadar uzatıldı.


ÖİB, daha önce ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saatini 19.12.2016 günü saat 17.00’ye kadar uzatmıştı.


ÖİB’nin konuya ilişkin duyurusunda “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun ve 6446 sayılı Kanunun 18/5 maddesi çerçevesinde; Ankara ili, Nallıhan ilçesi, Çayırhan mevkiinde bulunan ve ayrıntıları ihale şartnamesinde belirtilen Elektrik Üretim A.Ş.ye ait Kömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanının özelleştirilmesi amacıyla ihale edileceği 03.10.2016 tarihinden itibaren yayımlanan ilanlarla duyurulmuştur.


Bahse konu ilanda belirtilen ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 30.01.2017 günü saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır” denildi.


Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)’a ait, Ankara ili, Nallıhan ilçesi, Çayırhan mevkinde bulunanKömür Rezerv Alanı ile Enerji Üretim Alanı; Kömür Rezerv Alanı’ndaki kömür rezervine dayalı olarak çalışacak elektrik üretim santralinin, Enerji Üretim Alanı’nda kurulması ve bu santralde üretilecek elektrik enerjisinin; ihalede belirlenecek elektrik enerjisi birim satış fiyatı üzerinden Elektrik Satış Anlaşması (ESA)’nın imzalanarak EÜAŞ’a satılması için, “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.


Özelleştirme ihalesi, Teklif Sahibi ile EÜAŞ arasında imzalanacak ESA için geçerli olacak elektrik enerjisi birim satış fiyatının belirlenmesi amacıyla, 4046 sayılı Kanunda belirtilen pazarlık usulü uygulanmak suretiyle gerçekleştirilecek.


Pazarlık usulü eksiltmeye esas elektrik enerjisi başlangıç satış fiyatından eksiltme yapılmak suretiyle uygulanacak ve ihale komisyonu tarafından gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık eksiltme suretiyle sonuçlandırılabilecek.


Bu haber toplam 2495 defa okundu


YAZARLAR