Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Akenerji Öğrencilere Ulubat HES'i Tanıttı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Akenerji Öğrencilere Ulubat HES'i Tanıttı

Akenerji Öğrencilere Ulubat HES'i Tanıttı
Akenerji uzmanları, Bursa’da 110 öğrenciye Ulubat Hidroelektrik Santrali’ni tanıttı.
27.12.2016 / 19:30

Enerjimagazin-Akenerji uzmanları, Bursa’da 110 öğrenciye Ulubat Hidroelektrik Santrali’ni tanıttı ve çevredeki vatandaşların olası kazalara karşı korunması için şirket tarafından alınan güvenlik önlemeleri hakkında bilgi vererek, yöre halkı tarafından da dikkat edilmesi gereken hususları  anlattı. Akenerji Çevre, Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü ve santral yetkilileri Hidroelektrik santrallerinin çalışma prensipleriyle ilgili de öğrencilere bilgiler verdi.

Türkiye’de enerji sektörünün öncü kuruluşlarından Akenerji,  2013 yılından bu yana sürdürdüğü ‘HES Bilgilendirme Toplantıları’na devam ediyor. 15 Aralık’ta Bursa Akçalar Fahriye Sarayel İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen toplantıda Akenerji Çevre, Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü ve santral yetkilileri Hidroelektrik santralleri etrafında alınan güvenlik önlemleri ve santrallerin çalışma prensipleriyle ilgili öğrencilere bilgiler verdi.


110 öğrencinin katıldığı toplantıda Akenerji’nin Bursa’da devreye aldığı Uluabat Hidroelektrik Santrali çevresinde yaşayanların güvenlikleri için dikkat etmesi gerekenler ve yeni uygulanmaya başlanan “sesli ve ışıklı uyarı sistemleri” detaylı şekilde anlatıldı. Toplantılar sayesinde öğrencilerin ve öğretmenlerin bilinçlenmesi sağlandı. Yapılan sunumlar sayesinde çocuklar, yenilenebilir enerji ve elektrik üretimi ile ilgili de bilgi sahibi oldu.


Akenerji, HES bilgilendirme toplantılarına 2017 yılında da devam edecek ve bölge halkının bilgilendirilmesi sağlanacak.


Akenerji hakkında:


Toplamda 1211MW kurulu gücü ve elektrik üretiminde 25 yıllık deneyimiyle Türkiye elektrik enerjisi sektöründe öncü şirketler arasında yer alan Akenerji, 2010 yılında arka arkaya devreye aldığı, Burç, Bulam, Feke II ve Uluabat hidroelektrik santral projelerinden sonra, Yukarı Seyhan Havzası’nda Gökkaya Barajı ve HES, Himmetli Regülatörü ve HES, Feke I Regülatörü ve HES projelerinin yapımını da 2012 yılı itibarıyla tamamladı. Şirket; 7 hidroelektrik, 1 rüzgar ve 1 doğalgaz santrali ile Türkiye enerji ihtiyacının %3,2’sini karşılama kapasitesine sahiptir.

Bu haber toplam 1304 defa okundu


YAZARLAR