Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - KIB-TEK Hizmeti Cebe Taşıdı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KIB-TEK Hizmeti Cebe Taşıdı

KIB-TEK Hizmeti Cebe Taşıdı
Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) hizmeti cebe taşıdı.
23.01.2017 / 20:40

Enerjimagazin-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) abonelerine daha kaliteli hizmet vermek için "KIBTEK Mobil Uygulaması"nı hayata geçirdi.KIB-TEK tarafından hayata geçirilen uygulama sayesinde aboneler faturalarını online ödeyebilecekleri gibi, Fatura, ödeme ve abonelik bilgilerine de ulaşabilecekler. Uygulama özellikle KKTC'de evi olup yurt dışında yaşayan abonelere büyük kolaylık sağlayacak.rkçe ve İngilizce dillerinde hizmet veren KIBTEK Mobil Uygulaması, Play Store ve APP Store üzerinden yüklenebiliyor. KIBTEK Mobile uygulamasını IOS işletim sisteminde kullanmak isteyen abonelerin telefonlarında IOS'un son sürüm yüklü olması gerekiyor.


Abonelerin, KIBTEK Mobil Uygulaması hizmetinden yararlanabilmeleri için sistemde kayıtlı kimlik bilgilerini ve yine kayıtlı cep telefon numaralarını uygulamada ayrılan bölüme giriş yapmaları gerekiyor. Bu verileri girildikten sonra kayıtlı telefonlarına SMS ile tek kullanımlık bir kod gönderiliyor. Kullanıcılar, SMS ile gönderilen Kodu da uygulamaya girerek faturalarını online ödeyebilecek, Fatura, ödeme ve abonelik bilgilerine ulaşabilecekler.


Uygulamada Yurt dışı SMS gönderimi sorunun aşılmış olması özellikle KKTC’de evi olup yurt dışında yaşayan aboneler için büyük kolaylık sağlayacak.


Mahir Kerem KAYA / LefkoşaBu haber toplam 2595 defa okundu


YAZARLAR