Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ Genel Müdürü Nevzat ŞATIROĞLU'ndan Afşin-Elbistan'a Ziyaret
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ Genel Müdürü Nevzat ŞATIROĞLU'ndan Afşin-Elbistan'a Ziyaret

EÜAŞ Genel Müdürü Nevzat ŞATIROĞLU'ndan Afşin-Elbistan'a Ziyaret
EÜAŞ Genel Müdürü Nevzat ŞATIROĞLU, Afşin Elbistan Linyitleri, Afşin Elbistan A ve B Termik Santralleri İşletme Müdürlükleri'ni ziyaret etti.
13.02.2017 / 23:56

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Genel Müdürü Nevzat ŞATIROĞLU, Afşin Elbistan Linyitleri, Afşin Elbistan A ve B Termik Santralleri İşletme Müdürlükleri'ni ziyaret etti.


Ziyarette Şatıroğlu’na Genel Müdür Yardımcısı Murat Zekeriya AYDIN, Maden Sahaları Daire Başkanı Cumali TAŞTEKİN, Özelleştirme ve Santraller Takip Daire Başkanı Ercan ATLILAR, Genel Müdür Danışmanı Ömer Fatih KEHA, Ahmet KARAÇALI ve ALİ Ekrem ASLAN’da eşlik etti.


ŞATIROĞLU ve beraberindeki heyet, ziyaretlerini ilk olarak AEL İşletme Müdürlüğüne gerçekleştirdi; Afşin Elbistan Linyitleriİşletme Müdürü Atilla DALBUDAK tarafından İşletme Müdürlüğünün tarihçesi, üretim faaliyetleri ve 2017 yılı üretim planlaması ile ilgili bir sunumun yapıldığı. Toplantıda İşletmenin ana sorunları ve çözüm önerileri tartışılarak, ihtiyaç duyulan rehabilitasyonlar, personel talepleri ve işletmenin genel durumu ile ilgili hususlar hakkında bilgiler alındı.
ŞATIROĞLU ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı, Afşin Elbistan Linyitleri, A ve B Termik Santralleri yöneticilerinin katılımıyla Döner Kepçeli Ekskavatörler ve Bant Konveyör Hatları kombinasyonu ile çalışan ülkemizin en büyük maden sahası olan AEL İşletme Müdürlüğü açık ocak maden sahası oldu. Şatıroğlu, açık Ocak Maden sahasında yapılan teknik incelemelerin ardından Afşin-Elbistan A Termik Santralinde İşletme Teknik Müdür Yardımcısı Muhammet OLGUN veAfşin-Elbistan B Termik Santralinde İşletme Müdürü Mustafa HAS tarafından brifing aldı.
ŞATIROĞLU ve beraberindeki heyet, teknik ziyaret ve incelemelerden sonra AEL İşletme Müdürlüğü, A ve B Termik Santralleri yönetim ve teknik kadrolarının katılımıyla gerçekleştirilen akşam yemeğine katıldı.


Şatıroğlu; burada yaptığı konuşmada, Afşin Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğü ile A ve B Termik Santrallerinin kurulu güç ve çalışan personel sayısı itibari ile Kurum bünyesindeki önemine değindi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK'ın yerli ve yenilebilir enerji kaynaklarının ülke ekonomisine kazandırılması noktasındaki düşüncelerine atıfta bulunarak Afşin Elbistan Havzasının yerli enerji kaynakları bakımından bir enerji üssü olma potansiyeline vurgu yaptı.


ŞATIROĞLU veberaberindeki heyet ziyaretlerinin ardından Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih GÜVEN ve Göksun Kaymakamı Cengiz AYHAN'ı da makamında ziyaret etti.


Bu haber toplam 3312 defa okundu


YAZARLAR