Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - DEDAŞ'a İstihdam Ödülü
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DEDAŞ'a İstihdam Ödülü

DEDAŞ'a İstihdam Ödülü
DEDAŞ, istihdama sağladığı katkı nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından ‘Teşekkür Belgesi’ ile ödüllendirildi.
10.04.2017 / 09:44

Enerjimagazin-Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak illerinde elektrik dağıtım hizmeti Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ), bölgedeki istihdama sağladığı katkı nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından ‘Teşekkür Belgesi’ ile ödüllendirildi.


Yaklaşık 4 yıldan bu yana Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Şırnak illerine elektrik dağıtım hizmeti veren ve bu sürede 5 bini aşkın kişiye iş imkanı sağlayan Dicle Elektrik, istihdama sağladığı katkı nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından ‘Teşekkür Belgesi’ ile ödüllendirildi. Söz konusu belge, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin tarafından 5. İstihdam Kariyer ve Girişimcilik Fuarı etkinliği sırasında Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel’e verildi.


Bu yıl 5.’si düzenlenen ve Diyarbakır’da da faaliyet gösteren 40 şirketin yer aldığı İstihdam Kariyer ve Girişimcilik Fuarı nedeniyle Dicle Üniversitesi kongre Merkezi’nde bir etkinlik düzenlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin, Diyarbakır Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Diyarbakır Ticaret ev Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri ile fuara katılan şirketlerin yetkililerinin katıldığı etkinlik sırasında, bölgedeki istihdama katkısından dolayı Dicle Elektrik’e teşekkür belgesi verildi.


Belgeyi Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Murat Karagüzel’e veren Bakan Yardımcısı Yeğin, enerji şirketinin bölgede yarattığı istihdam olanaklarını övdü. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Karagüzel ise, sorumluluk bölgelerini oluşturan 6 ilde halen 5 binin üzerinde kişiye iş imkanı sağladıklarının altını çizerek, bu yöndeki çalışmalarının devam edeceğini söyledi.


Yapılan konuşmaların ardından aralarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yağız, Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel ve Dicle Elektrik İnsan Kaynakları Başkanı Emirhan Karayay’ın da bulunduğu katılımcılar topluca hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra iş arayanlar ile fuara katılan 40 şirketin ilgilileri açılan stantlarda buluştu. İş arayan işsizler, fuarı fırsat bilerek bu şirketlerde işe girebilmek için başvuruda bulundular. iha


Bu haber toplam 2127 defa okundu


YAZARLAR