Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - OEDAŞ Genel Müdürü Zafer Türüt TEDAŞ'a Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

OEDAŞ Genel Müdürü Zafer Türüt TEDAŞ'a Atandı

OEDAŞ Genel Müdürü Zafer Türüt TEDAŞ'a Atandı
OEDAŞ Genel Müdürü Zafer Türüt, TEDAŞ Varlık Yönetimi Daire Başkanlığı görevine atandı.
24.04.2017 / 00:52

Enerjimagazin-Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) Genel Müdürü Zafer Türüt, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’de (TEDAŞ) Daire Başkanlığı görevine atandı.


OEDAŞ’ın Zorlu Enerji’ye devrinin ardından görevinden ayrılan OEDAŞ Genel Müdürü Zafer Türüt, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş’de (TEDAŞ) Varlık Yönetimi Daire Başkanlığı görevine atandı. Türüt,Coğrafi Bilgi Sistemler, İnşaat İşler, İHDS Takip ve Emlak ve Harita ve Kamulaştırma” Müdürlüklerinden sorumlu olacak.


TEDAŞ Varlık Yönetimi Daire Başkanlığı görevine atanan Türüt, 1964 yılında Muş’ta doğdu. 1988 yılında Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakultesi Elektrik- Elektronik bölümünden mezun oldu.


1989 yılında Türkiye Elektrik Kurumuna (TEK) bağlı Vangölü Müessese Müdürlüğü’nde Elektrik Elektronik Mühendisi olarak göreve başladı. 2004 yılına kadar Muş Müessese Müdürlüğü’nde Mühendis, Baş Mühendis ve Müdürlük görevlerinde bulundu.


2004-2008 yılları arasında TEDAŞ Iğdır İl Müdürü olarak görev yapan Türüt, 2008-2013 yılları arasında TEDAŞ Vangölü EDAŞ Şirket Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptıktan sonra Vangölü EDAŞ’ın özelleştirilmesinin ardından 2015 yılna kadar Türker Holding bünyesinde VEDAŞ Şirket Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.


2015 yılının Temmuz ayında TEDAŞ Boğaziçi Bölge Müdürlüğü’nde Başuzman olarak görev yapan Türüt, 2016 yılında Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.www.enerjimagazin.com ailesi olarak Sayın Türüt'e yenigörevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 6824 defa okundu


YAZARLAR