Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ'tan Sivas BİLSEM'e Destek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ'tan Sivas BİLSEM'e Destek

ÇEDAŞ'tan Sivas BİLSEM'e Destek
ÇEDAŞ'ın 11. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Sivas Bilim ve Sanat Merkezi'ne malzeme desteği sağlayarak sponsor oldu.
16.05.2017 / 09:03

Enerjimagazin-ÇEDAŞ, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen 11. Uluslararası MEB Robot Yarışması’nda Sivas BİLSEM’e malzeme desteği sağlayarak sponsor oldu.


Sivas, Tokat ve Yozgat’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), eğitim kurumlarının teknolojik ve bilimsel çalışmalarına yönelik desteklerine devam ediyor. ÇEDAŞ, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışması’na katılan Sivas BİLSEM’e robot malzemesi desteği sağlayarak ana sponsor oldu. 10-12 Mayıs tarihleri arasında Konya’da düzenlenen yarışmada Sivas BİLSEM, 6 öğrencinin 4 robot projesi (İnsansız Hava Aracı-İHA, Mini Sumo, Hızlı Çizgi İzleyen, Normal Çizgi İzleyen) ile derece elde etmek için mücadele edecek.


2.JPG görüntüleniyor


Yarışma öncesinde ÇEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Kazım Şeker, son hazırlıklarını tamamlayan Sivas BİLSEM öğrencilerini ziyaret etti. Ziyarette yarışma için hazırlanan projeler hakkından öğrencilerden bilgi alan Şeker, şirket olarak bilimsel ve teknolojik faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirterek Konya’da düzenlenecek yarışmada BİLSEM öğrencilerine başarılar diledi.


3.JPG görüntüleniyor


11 ÜLKEDEN 2.800’ÜN ÜZERİNDE PROJE YARIŞACAK


Sİvas BİLSEM Müdürü Adem Uzun ise sekiz kategoride (Temalı, Çizgi izleyen, Hızlı Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Serbest Proje, Robotino, İnsansız Hava Aracı-İHA, İnsansı Robotlar, Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama) düzenlenen yarışmaya Türkiye’den ve 11 ülkeden 2.800’ün üzerinde projenin katılacağını söyledi. ÇEDAŞ’ın eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine gösterdiği duyarlılığa dikkat çeken Uzun, “Teknolojik faaliyetlerin okulumuzda geliştirilmesinde katkıları dolayısıyla özellikle ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa’ya teşekkür ediyoruz” dedi.


Bu haber toplam 1441 defa okundu


YAZARLAR