Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Rize’de Heyelan Sonucu Zarar Gören Hat Yenilendi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rize’de Heyelan Sonucu Zarar Gören Hat Yenilendi

Rize’de Heyelan Sonucu Zarar Gören Hat Yenilendi
Çoruh EDAŞ Rize’de heyelan nedeni ile zarar gören hattın yenilendiğini bildirdi.
02.06.2017 / 10:39

Enerjimagazin-Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Rize’de heyelan nedeni ile zarar gören hattın yenilendiğini bildirdi.


Rize’nin Çamlıhemşin ve Ardeşen ilçelerinde 49 yerleşim yerinin beslendiği Çamlıhemşin enerji nakil hattı yenilendi.


Çoruh EDAŞ’tan yapılan açıklamada: “Rize’nin Çamlıhemşin ilçe merkezi ve köylerini besleyen Tunca Beldesi ve köyleri ile fırtına vadisinde yer alan yerleşim yerlerinin enerji aldığı bölgede meydana gelen heyelan, direk yıkılması ve iletken kopması hattı kullanılamaz hale getirmiştir. Söz konusu hattan enerji alan müşterilerimizin mağdur olmamaları adına alternatif enerji dağıtım hatlarından yerleşim yerleri bu süre zarfında enerjilendirilmiştir. Hat güzergahının yeniden belirlenmesi, tesis ikmali için yeni güzergahın belirlenmesi, hattın hasarlı kısımlarının yeniden uygun hale getirilmesi için 13 kişilik ekiple 5 gün süren çalışmamızı tamamlayarak enerjisiz kalan OG hattı yeniden enerjilendirilmiş Ardeşen ve Çamlıhemşin müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.” İfadelerine yer verildi.


IMG-20170526-WA0009.jpg görüntüleniyor


Bu haber toplam 1065 defa okundu


YAZARLAR