Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - MEDAŞ Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Dağıtım Şirketi Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEDAŞ Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Dağıtım Şirketi Oldu

MEDAŞ Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Dağıtım Şirketi Oldu
MEDAŞ, 21 elektrik dağıtım şirketi arasında müşteri memnuniyetinde en yüksek dağıtım şirketi oldu.
08.06.2017 / 12:18

Enerjimagazin-Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yaptırılan araştırma sonuçlarına göre, müşteri memnuniyetinde en yüksek elektrik dağıtım şirketi oldu.


Vatandaşın elektrik dağıtım şirketlerinden aldığı hizmet kalitesinden duyduğu memnuniyeti öncelik haline getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik dağıtım sektöründen memnuniyeti ölçmek için 44 ilde vatandaş ile yüz yüze görüştü.


21 dağıtım bölgesinde 44 ilde toplam 22 bin 606 vatandaşla yüz yüze yapılan çalışmada genel memnuniyet, elektrik arızası olduğunda anında müdahale edilip edilmediği, sorunların kısa sürede çözülüp çözülmediği, voltaj düşüklükleri, özelleştirmeden memnuniyet gibi konular araştırılmış ayrıca son altı ayda elektrik dağıtım şirketlerine işi düşenler arasında işlem kolaylığı, ulaşılabilirlik, personelin davranışı gibi konular da araştırma kapsamında değerlendirmeye alındı.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 26 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenen ELDER 10. Sektör Toplantısında, çalışmanın sonuçlarını ve elektrik dağıtım şirketlerinin karnesini açıklamıştı.

Edinilen bilgiye göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yaptırdığı “Elektrik dağıtım şirketi müşterilerinin genel memnuniyet oranları araştırma” sonuçlarına göre,
vatandaşın sektörden memnuniyeti yüzde 53 artarken; Konya, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren MEDAŞ, 21 dağıtım şirketi arasında, müşteri memnuniyetini sağlama bakımından en iyi elektrik dağıtım şirketi oldu.

Bu haber toplam 2702 defa okundu


YAZARLAR