Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Planlı Kesintiler Gelecek İçin Önemli
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Planlı Kesintiler Gelecek İçin Önemli

Planlı Kesintiler Gelecek İçin Önemli
UEDAŞ, tüketicilerin daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmeti alabilmesi için planlı kesintilere ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.
10.07.2017 / 18:14

Enerjimagazin-Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), tüketicilerin daha kaliteli ve sürdürülebilir elektrik hizmeti alabilmesi için planlı kesintilere ihtiyaç duyulduğunu açıkladı. Yapılan şebeke yatırımları kapsamında uygulanan planlı elektrik kesintileriyle gelecekte arıza sayıları ve arıza kesinti sürelerinin azaltılması hedefleniyor.


UEDAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2016-2020 tarife döneminde hizmet bölgesine 1,3 milyar liralık yatırım ve bakım çalışmaları planlandığı ifade edildi. Bölgesinde bulunan elektrik dağıtım şebekesini yenilemek amacıyla gerçekleştirilen planlı kesintiler ile birlikte tüketicilere daha kaliteli ve sürdürebilir elektrik hizmeti verilmesi amaçlanıyor.


ŞEBEKE YENİLENİYOR


“Şebeke yenileme amacıyla yapılan yatırımlar için planlı kesintiler şart. Böylece tüketicilere daha sağlıklı ve kesintisiz elektrik hizmeti verebilecek.


Elektrik dağıtım sektörünün 3. uygulama dönemi olan 2016-2020 döneminde yapacağı 18 milyar liralık yatırımın 1,3 milyar lirasını üstlenen UEDAŞ, tüketicilerine daha sağlıklı ve kesintisiz elektrik hizmeti vermeyi planlıyor.


Bu kapsamda, elektrik dağıtım şebekesinde arızalar dışında, yatırımları gerçekleştirebilmek, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlamak için planlı elektrik kesintileri uygulanıyor.


Mevcut yasal düzenlemeler gereği enerji altında çalışmak mümkün olmadığı yapılan için planlı elektrik kesintileri, çeşitli iletişim araçları üzerinden tüketicilere önceden bilgi vermek kaydıyla gerçekleştiriliyor.


Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’dan oluşan hizmet bölgesinde 2,9 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ’ın uyguladığı planlı kesintilere http://www.uedas.com.tr/ ile UEDAŞ mobil uygulama üzerinden erişilebilir.”

Bu haber toplam 1658 defa okundu


YAZARLAR