Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

ÇEDAŞ Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı
ÇEDAŞ, KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne dâhil oldu.
27.07.2017 / 00:26

Enerjimagazin-ÇEDAŞ, mükemmelliğin temel kavramlarını benimsemek ve hayata geçirmek amacıyla KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne dâhil oldu.


Elektrik dağıtım sektöründe öncü ve örnek şirket olma hedefi ile yatırım, tesis ve Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra kurumsal kültürü geliştirmeye yönelik çalışmalarını da sürdüren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’nin (UKH) parçası oldu. Ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve mükemmellik modeli uygulamalarının yaygınlaştırılmasının ilk adımı olarak görülen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi, ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa ve KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun tarafından, düzenlenen törende imzalandı.


İmza töreninde konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, elektrik dağıtım sektöründe sahadaki uygulama ve hizmetleriyle öncü olan ÇEDAŞ’ın hizmet kalitesini belgelemek amacıyla KalDer tarafından başlatılan Ulusal Kalite Hareketi sürecine katıldığını söyledi.


“KALİTE YOLUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK”


Şirket olarak kalite yolculuğunda şimdiye kadar önemli adımlar attıklarını dile getiren Genel Müdür Akboğa, “Kalite yolculuğumuz doğrultusunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 18001 (OHSAS) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 27001 Yönetim Sistemi ve ISO 15838 Müşteri İletişim Merkezi Yönetim Sistemlerini oluşturarak bu süreçleri sertifikalandırdık. Aynı zamanda şeffaf bir yönetim anlayışı ile şirketimizin belirlediği hedeflere ulaşması için iç ve dış paydaşlarımızın memnuniyet düzeylerini ölçüyoruz. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda şirketimizin daha iyiye ve ileriye ulaşması adına gereken aksiyonları alıyoruz” dedi.


Ayrıca Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) organizasyonunda sektörde yaşanan gelişmelerin ele alındığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın dağıtım şirketlerine yönelik düzenlenen anket çalışmasının sonuçlarını açıklandığı sektör toplantılarında, belirtilen hedeflere ulaşmak için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Akboğa, bu çerçevede kalite yolculuğunun kendileri için büyük önem taşıdığını kaydetti. KalDer ile önemli bir iş birliğine imza attıklarını aktaran Akboğa, bu sürecin diğer dağıtım şirketleri açısından da örnek teşkil edeceğini belirtti.


“KATILIMCI SAYISI 600’Ü AŞTI “KalDer’in güçlü eğitmen / danışman kadrosuyla kalite bilincinin gelişmesi ve yayılmasında önemli rol üstlendiğini ifade eden KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun ise “Sadece özel sektörün değil, kamu kuruluşlarının da rehberi haline geldik” dedi. Ulusal Kalite Hareketi’nde katılımcı kuruluş sayısının 600’ü aştığını dile getiren Ersun, “KalDer olarak rekabetçi ve sürdürülebilir kalkınma anlayışının yaratılmasını önemsiyoruz. Bu sebeple paylaşmanın önemine inanıyoruz. Ulusal Kalite Hareketi hız kesmeden yayılımını sürdürecektir” diye konuştu.


Bu haber toplam 1348 defa okundu


YAZARLAR