Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Jeotermalin Önemi Fotoğraf Yarışmasıyla Anlatılacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Jeotermalin Önemi Fotoğraf Yarışmasıyla Anlatılacak

Jeotermalin Önemi Fotoğraf Yarışmasıyla Anlatılacak
Jeotermalin önemi, “Sektörün Gözüyle Jeotermal” temalı bir fotoğraf yarışması ile anlatılacak.
28.07.2017 / 13:13

Enerjimagazin-JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği), dernek üyesi ve sektöre hizmet veren firmalarda çalışanlar arasında “Sektörün Gözüyle Jeotermal” temalı bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Jeotermalin önemine dikkat çekmek amacıyla organize edilen yarışmada, ödüller dereceye giren fotoğrafların sergileneceği bir törenle sahiplerini bulacak.


JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği) sektördeki faaliyetlerine devam ediyor. Aktif olarak çalışmalarını yürüten dernek, şimdi de “temiz enerji” sloganıyla Jeotermal Enerjinin önemine dikkat çekmek amacıyla fotoğraf yarışması düzenliyor. Milli ve yerli kaynağın çıkarıldığı topraklardaki görünümü, çevreyle uyumu, yeraltından çıkan bu sıcak suyun nasıl enerjiye dönüştüğünü gösteren aşamaları, kısacası bu kaynağın gücünü yansıtacak fotoğrafların beklendiği, son başvuru tarihinin de 18 Ağustos 2017 olduğu ödüllü yarışma, amatör fotoğrafçılara açık olacak.


Sektörün Objektifinden Jeotermal


“Sektörün Gözüyle Jeotermal” başlıklı yarışmaya, JESDER’e üye olan 30 şirketin çalışanları ile sektörde bu santrallere ürün ve hizmet veren firmaların çalışanları katılabilecek. Belirli kuralları olan yarışmaya, bireysel olarak en fazla iki adet dijital fotoğrafla başvurabilecek. 21-24 Ağustos tarihlerinde, seçici kurul tarafından değerlendirilecek fotoğraflar arasından dereceye girenler, 25 Ağustos Cuma günü internet sitesinde ilan edilecek. Ödül töreni ise Jeotermal Enerjinin Başkenti olan Aydın’da 29 Ağustos 2017 Salı günü gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili olarak konuşan JESDER Başkanı Ufuk Şentürk; Milli ve yenilenebilir enerji kaynağı olan jeotermalin elektrik enerjisine yani güce dönüşümünü, çevreyle olan dostluğunu göstermek, ülkemiz için ne kadar önemli bir kaynak olduğuna dikkati çekmek için bu yarışmayı düzenlediklerini belirtti.


Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.jesder.org adresinden ulaşabilirsiniz.


Bu haber toplam 1079 defa okundu


YAZARLAR