Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ, Yerköy’ü Yatırımları ile Aydınlattı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ, Yerköy’ü Yatırımları ile Aydınlattı

ÇEDAŞ, Yerköy’ü Yatırımları ile Aydınlattı
ÇEDAŞ, Yozgat’a bağlı Yerköy ilçesini de yatırımları ile aydınlattı.
12.08.2017 / 19:32

Enerjimagazin-‘Her Sokak Aydınlık Faz 2’ projesi çerçevesinde çalışmalarına aralıksız devam eden ÇEDAŞ, Yozgat’a bağlı Yerköy ilçesini de yatırımları ile aydınlattı. ÇEDAŞ, Yozgat-Kırıkkale Karayolu ve Yerköy Atatürk Bulvarı’ndaki toplam 65 aydınlatma direğinin montajını da tamamladı.


Elektrik dağıtım hizmeti verdiği Sivas, Tokat ve Yozgat’ta bu yıl 100 milyon liranın üzerinde yatırım yapmayı hedefleyen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), yüksek müşteri memnuniyeti için ‘aydınlatma’ yatırımlarına da öncelik veriyor. Geçtiğimiz yıllarda ‘Her Sokak Aydınlık’ Projesini başlatan ÇEDAŞ, projenin ‘ikinci fazında’ ise aydınlatma armatürleri, trafo, pano yenileme çalışmaları ile dağıtım merkezlerinin bakım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.


YERKÖY’DE 2.5 KM AYDINLATMA ŞEBEKESİ YENİLENDİ


ÇEDAŞ, Her Sokak Aydınlık projesinin ikinci fazı kapsamında Yozgat-Kırıkkale Karayolu ve Yerköy Atatürk Bulvarı’nda ekonomik ömrünü tamamlamış 44 adet aydınlatma direğinin demontaj işlemelerini tamamlayarak Yozgatlıların hizmetine sundu.


Trafik güvenliği başta olmak üzere müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlayan ÇEDAŞ, Yozgat-Kırıkkale Karayolu’nda 33 yeni aydınlatma direği montajı, 1,3 km aydınlatma şebekesi, Yerköy Atatürk Bulvarı’nda 32 yeni aydınlatma direği montajı ve 1,2 km aydınlatma şebekesi yatırımı yaptı. Maliyeti yaklaşık 350 bin TL olan iki ayrı proje için toplam 65 aydınlatma direği montajı yapılarak 2,5 km aydınlatma şebekesi yenilenmiş oldu.


7,5 MİLYON LİRALIK AYDINLATMA YATIRIMI YAPILACAK


ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, müşterilerinden gelen talep ve yapılan saha çalışmaları sonrasında, armatür yenileme ihtiyacı olan noktaların belirlendiğini dile getirerek, “2011-2015 yılları arasında Her Sokak Aydınlık sloganı ile başlattığımız projenin ikinci fazını da devreye aldık. 2016-2020 yıllarını kapsayan dönemde bölgemizde toplam 120 bin armatürü yenileyeceğiz. Hedefimiz 2017 yılı içinde 50 bin armatürü değiştirmek. Bunun için ayırdığımız yatırım tutarı da 7 milyon 500 bin TL’yi buluyor. Yozgat’a bağlı Yerköy ilçesinde yaptığımız yatırımlar da bu yönde attığımız önemli adımlardan biri oldu” dedi.


ÇEDAŞ, Her Sokak Aydınlık Faz 2 Projesi çerçevesinde bugüne kadar Sivas’ta 4 bin, Tokat’ta 3 bin 200, Yozgat’ta ise 2 bin 800 olmak üzere toplam 10 bin armatür değişimi yaptı. Yine Sivas’ta 12 bin 178, Tokat’ta 11 bin 261, Yozgat’ta 10 bin 83 olmak üzere toplam 33 bin 522 armatürün bakımının gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 1225 defa okundu


YAZARLAR