Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Denizli Enerji Kimlik Belgesi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Denizli Enerji Kimlik Belgesi

Denizli Enerji Kimlik Belgesi
Son günlerde gündemde olan Enerji Kimlik Belgesi Denizli için de önemli bir konu olmaya başladı.
16.08.2017 / 22:15

Enerjimagazin-Denizli İl’i İzmir’den sonra Ege Bölgesi’nin en büyük kentidir. Sanayi, ihracat ve ticaret merkezi olan Denizli 30.000’i aşkın öğrencisiyle aynı zamanda bir Üniversite kentidir. Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın da merkezidir. Türkiye’nin en büyük ekonomiye sahip 10 kentinin arasında yer alan Denizli; havlu, bornoz ve ev tekstilinde ABD ve AB pazarında önemli bir yere sahip bir kentimiz. Şehir ayrıca horozlarıyla da ünlüdür. Kentin çoğu yerinde horoz heykelleri bulunur. Sanayi ve ihracat alanında oldukça başarılı olan kentte tarım da önemli bir yere sahiptir. Uygun yetiştirme koşulları bulunduğu için pek çok şey Denizli’de yetişebilir. Arpa, ceviz, mısır, nohut, tütün, haşhaş, üzüm, incir ve pancar üretilir. Son günlerde gündemde olan Enerji Kimlik Belgesi Denizli için de önemli bir konu olmaya başladı.  Enerji Kimlik Belgesi hakkındaki bilgilendirici yazımızla sizlere yardımcı olabilmeyi umuyoruz.  
Enerji Kimlik Belgesi Nedir?


Otomobil ve elektrikli eşyalarda enerji tasarrufu ve enerjinin yeteri kadar kullanılması hususları konusunda bilinçlenen tüketiciler ne yazık ki hayatlarını geçirdikleri konutları için aynı hassasiyet ve titizliği göstermiyorlar. Bina ve konutlardaki elektrik, ısınma ve soğutma işlerinin tamamını ilgilendiren enerji verimliliği konusunda Avrupa Birliği Uyum Süreci ile birlikte bir bilinç oluşmaya başladı. 2011 yılından bu yana yeni yapılan binalar için Enerji Kimlik Belgesi zorunlu hale getirilmişti. 2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren eski ve yeni tüm binalar için bir zorunluluk haline getirilecek olan Enerji Kimlik Belgesi, Denizli Enerji Kimlik Belgesi konusu da tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de önem kazandı.


Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?


Enerji Kimlik Belgesi evd şirketlerinin gerekli araştırma ve çalışmaları sonucunda verilir. Danışmanlık hizmetini evd şirketleriyle ortak yürüttüğü çalışmalar ile yürüten ekibimiz sizlere bu konuda yardımcı olmak için burada. Bünyesinde Enerji Kimlik Belgesi uzmanı bulunduran Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketiyle yaptığımız ortak çalışma ile sizler de binanızın Enerji Kimlik Belgesi’ne sahip olabilirsiniz. 2 Mayıs’a kadar bu belgeyi edinmezseniz yasa gereği binanızın alım satım ve kiralama işlerini gerçekleştiremeyeceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Artık otomobil ve beyaz eşyalarda olduğu gibi binalarda da enerji verimliliği ve Enerji Kimlik Belgesi satın alma tercihlerini etkileyen önemli bir husus olacak.


Denizli Enerji Kimlik Belgesi


Denizli enerji kimlik belgesi alabilmeniz için enerji kimlik belgesi veren kuruluş olan www.semtrio.com ile ortak çalışma yürüten ekibimizle görüşmeniz ve gerekli şartları sağlamanız gerekmektedir. Detaylar için sitemizi ziyaret edin.

Bu haber toplam 904 defa okundu


YAZARLAR