Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ Bir İlke İmza Attı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ Bir İlke İmza Attı

ÇEDAŞ Bir İlke İmza Attı
ÇEDAŞ, KalDer tarafından verilen EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız belgesini almaya hak kazandı.
26.08.2017 / 10:34

Enerjimagazin-ÇEDAŞ, KalDer tarafından verilen EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız belgesini almaya hak kazanarak Türkiye’deki Elektrik Dağıtım Şirketleri Arasında Bir İlke İmza Attı.


Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (ÇEDAŞ) kurumsallaşma çalışmaları, müşteri, çalışan ve paydaş memnuniyet düzeyleri ile hizmet kalitesinin artırılmasında rehber model olarak belirlediği Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) Mükemmellik Modeli programı kapsamında Türkiye Kalite Derneği (KalDer) yetkililerinin yaptığı saha ziyareti çalışmaları tamamlandı.


2017 yılı Temmuz ayında KalDer ile Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzalayarak EFQM Mükemmellik Modeli çalışmalarına başlayan ÇEDAŞ, “Mükemmellikte Tanıma Programı” çerçevesinde dokümantasyon hazırlıklarını tamamlayarak KalDer’e ‘Mükemmellikte Yetkinlik’ değerlendirmesi başvurusunda bulundu. KalDer değerlendiricilerinin yaptığı Mükemmellikte Yetkinlik Değerlendirmesi saha ziyaretleri 16-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. ÇEDAŞ birimlerine yapılan ziyaretlerde EFQM Mükemmellik Modeli programı kapsamında yapılan çalışmalar yerinde incelenerek uygulamalar konusunda çalışanlarla görüşme yapıldı. Saha ziyaretleri ve yapılan görüşmeler sonucunda ÇEDAŞ, “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız” belgesi almaya hak kazandı.


Müşterilerine kaliteli, kesintisiz ve sürekli elektrik dağıtım hizmeti sunmak amacıyla hizmet kalitesini her geçen gün artırarak çalışmalarını sürdüren ÇEDAŞ, EFQM “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız” belgesi almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk elektrik dağıtım şirketi oldu.


ÖDÜL TÖRENİ KASIM AYINDA


KalDer tarafından kaliteyi Türkiye çapında yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan Ulusal Kalite Hareketi’ne 2017 Temmuz ayında dâhil olan ÇEDAŞ, “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız” belgesini 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde Dönüşüme Liderlik ana temasıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek 26. Kalite Kongresi’nde alacak.


EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız belgesi almaya hak kazanan ilk elektrik dağıtım şirketi olmanın kendilerini mutlu ettiğini dile getiren ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, kurumsal kalite kültürünü oluşturmanın, geliştirmenin ve sürdürmenin hizmet kalitesi açısından da önemli olduğunu belirtti.


Elektrik dağıtım sektöründe Türkiye’de ve Avrupa’da örnek bir şirket olmayı hedeflediklerini dile getiren Akboğa, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak, ELDER organizasyonu ile yapılan Sektör Toplantıları’nda dağıtım şirketlerine müşteri memnuniyeti ve kaliteye yönelik hedefler vermişti. Bu hedefleri tetikleyecek, diğer dağıtım şirketlerine model olma yolunda bizler için önemli çalışmalardan birisi de EFQM Mükemmellikte Yetkinliğin belgelendirilerek tescillenmesi oldu. Bu kapsamda, KALDER tarafından 16-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında şirketimizde incelemede bulunuldu ve inceleme sonucunda ÇEDAŞ’ın Mükemmellikte Yetkin bir şirket olarak 5 yıldız alması ve dağıtım şirketleri arasında ilk olması mutluluk verici. İncelemeler sonucunda edinmiş olduğumuz tecrübe de bizler için çok önemli. Uzun soluklu bir süreç olan EFQM kalite yolculuğunda bundan sonraki hedefimiz Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü almak” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1890 defa okundu


YAZARLAR