Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Albayrak VEDAŞ Saldırısını Lanetledi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Albayrak VEDAŞ Saldırısını Lanetledi

Bakan Albayrak VEDAŞ Saldırısını Lanetledi
Bakan Albayrak, iki işçinin hayatını kaybettiği VEDAŞ çalışanlarına karşı yapılan hain saldırıyı lanetledi.
12.09.2017 / 00:34

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bir mesaj yayımlayarak, dün terör örgütü PKK tarafından Hakkari Yüksekova'da VEDAŞ çalışanlarına karşı yapılan hain saldırıyı sert bir şekilde lanetledi.


“Hain ve bölücü terör örgütü, bugüne kadar ihanet ettikleri ve acımasızca saldırdıkları insanımızın alın terinde boğulacaktır” diyen Albayrak, “İçeride ve dışarıda terör odaklarının hain saldırılarına maruz kalan ülkemize ve milletimize yönelen bütün tehditler ortadan kalkıncaya ve son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelemiz aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı.


İşte Albayrak’ın o mesajı


Bu toprakların insanlarına fayda sağlayacak her adımın, her hizmetin düşmanı olan PKK'lı hainlerin Hakkâri Yüksekova'ya bağlı Çobanpınar Köyü'nde enerji nakil hatlarında çalışan işçilerimize saldırması sonucu Vangölü EDAŞ personeli 2 işçi kardeşimiz şehit olmuş, 1 'i ağır 3'ü işçimiz yaralanmıştır.


Bölge insanının daha iyi şartlarda hizmet alabilmesi için alın teri döken işçilerimize yapılan bu menfur saldırı ile hain terör örgütü neye hizmet ettiğini bir kez daha gösterdi. Bölücü örgütün hain tuzaklarına ve saldırılarına inat bu ülkenin insanını yaşatmak, daha iyi bir yaşam sunabilmek için ne pahasına olursa olsun çalışmaya devam edeceğiz.


Hain ve bölücü terör örgütü, bugüne kadar ihanet ettikleri ve acımasızca saldırdıkları insanımızın alın terinde boğulacaktır.


Bugün bir kez daha hain terör örgütü, Kürtleri katlederken, kendisini sözde Kürtlerin temsilcisi görenler, hain terör örgütünün katliamlarına seyirci kalmaya, üç maymunu oynamaya devam ediyor.


Her fırsatta terör örgütünün uzantıları ile aynı karede yer almaktan sıkılmayan siyasiler de hain örgütün masum işçileri, sivilleri katletmesine karşı tepki ortaya koymak yerine, terörle mücadelenin en etkili alanlarından biri olan SİHA’ları hedef alarak adeta örgüt sözcülüğüne soyunmuş durumda.


Siyasiler bu aymazlığa dur demedikleri sürece halkın nezdinde terör örgütü ile birlikte silinip gitmeye mahkûm kalacaklardır.


İçeride ve dışarıda terör odaklarının hain saldırılarına maruz kalan ülkemize ve milletimize yönelen bütün tehditler ortadan kalkıncaya ve son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelemiz aralıksız devam edecek. Milli birlik ve beraberliğimizi, vatanımızı, devletimizi ve bayrağımızı hedef alan her kişi, kurum ve onların destekçileri yürütülen bu mücadelenin kararlığı karşısında her zaman yok olmaya mahkûmdur.


Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralanan işçilerimize Cenab-ı Hak'tan acil şifalar diliyorum.


Bu haber toplam 1230 defa okundu


YAZARLAR