Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çine HES Demars İnşaat'ın Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çine HES Demars İnşaat'ın Oldu

Çine HES Demars İnşaat'ın Oldu
EÜAŞ'a ait Çine HES özelleştirme ihalesinde en yüksek teklif sahibi 86 milyon lirayla Demars İnşaat Turizm Ticaret Ltd. Şti. oldu.
14.09.2017 / 18:04

Enerjimagazin-Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Çine hidroelektrik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 86 milyon lira ile Demars İnşaat Turizm Ticaret Ltd. Şti. verdi.


EÜAŞ ait Çine hidroelektrik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda gerçekleşti.


Aydın’ın Çine ilçesinde Çine Çayı üzerinde bulunan 46,26 MWe kurulu güce sahip Çine HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık görüşmesine “Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş, İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Demars İnşaat Turizm Ticaret Ltd. Şti” katıldı.


Komisyon başkanlığını Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır'ın yaptığı ihalede, bir elemesiz, bir de elemeli turun ardından açık artırmaya geçildi.


Çine Hes özelleştirmesi ihalesinin açık artırma bölümünde en yüksek teklif sahibi 86 milyon lirayla Demars İnşaat Turizm Ticaret Ltd. Şti. oldu.


Bu haber toplam 14117 defa okundu


YAZARLAR