Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliği'nde Değişiklik
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliği'nde Değişiklik

EÜAŞ Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliği'nde Değişiklik
EÜAŞ Genel Müdürlüğü, “Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliği”nde değişikliğe gitti.
14.10.2017 / 10:47

Enerjimagazin-Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü, “Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliği”nde değişikliğe gitti.


EÜAŞ Genel Müdürlüğünün söz konusu değişikliği içeren “Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı İle Araç Gereç Kira Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Buna göre, 4.3.2016 tarihli ve 29643 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirildi.


“(3) Hizmet satışında alınacak hizmet bedelinin tespit edilmesi aşağıda belirtilen usullerle yapılır.


a) Hizmet satışına esas temel fiyat; personel masrafları, kullanılan araç ve gereçlerin kira ve test bedelleri, kullanılan sarf malzemesinin hizmetin görüldüğü tarihteki fiyatı, vasıta masrafları ile sair masraflardan oluşan bedele en az % 20 kâr eklenerek tespit edilir.


b) Eğitimin kişi başı ders saat ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176 ncı maddesi esas alınarak ders saati başına gündüz öğretimi için 140 gösterge rakamı ile o yıla ait Ocak ayı memur maaş katsayısının çarpımı sonucu tespit edilir.


1) Bu yolla belirlenen ücret Şirkete ait iş yerlerinde hizmet alımı yolu ile işletilen firma personeline, işletme hakkı devredilen işyeri ve kamu kurumları personeline aynen,


2) Özel sektör personeli ve eğitime bireysel başvuru yolu ile katılanlara bu ders saat ücretinin %50 (yüzde elli) fazlası, uygulanır.


c) Şirkete ait eğitim tesislerinde düzenlenecek eğitimlere katılan her bir kursiyer için uygulanacak konaklama ve yemek ücretleri, Maliye Bakanlığının o yıla ait tebliğlerine göre Eğitim ve İş Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanlığı tarafından genelge ile belirlenir.”


Bu haber toplam 1357 defa okundu


YAZARLAR