Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - UEDAŞ'ın Kardeşim Üşümesin Projesi Sürüyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UEDAŞ'ın Kardeşim Üşümesin Projesi Sürüyor

UEDAŞ'ın Kardeşim Üşümesin Projesi Sürüyor
UEDAŞ, 'Kardeşim Üşümesin' projesiyle kışlık giysi yardımı yapmaya devam ediyor.
29.11.2017 / 13:20

Enerjimagazin-Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) 'Kardeşim Üşümesin' projesiyle kışlık giysi yardımı yapmaya devam ediyor. Bu yıl İnegöl’den başlatılan projenin ikinci durağı Mustafakemalpaşa Çaltılıbük İlkokulu oldu. Beş yıldır devam eden proje ile bu yıl bin öğrenciye ulaşılacak.


Güney Marmara'da yaklaşık 3 milyon müşterisiyle Türkiye'nin en büyük dördüncü elektrik dağıtım şirketi konumunda olan UEDAŞ, hizmet bölgesinde ihtiyacı olan köy okullarında öğrenim gören öğrencilere kışlık giysi yardımında da bulunuyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan UEDAŞ'ın 2014 yılında başlayan 'Kardeşim Üşümesin' projesinde son dağıtım Mustafakemalpaşa ilçesine yapıldı. Yardım kampanyası ile UEDAŞ, Çaltılıbük İlkokulunda öğrenim gören 77 öğrenciye kaban, atkı, bere ve eldivenden oluşan kışlık giyim eşyası hediye etti.


Güney Marmara'nın ihtiyaç sahibi köylerindeki öğrencilere kışlık giyim yardımı götüren UEDAŞ yetkilileri, öğrencileri kendi elleriyle giydirerek, onların sevinçlerine ortak oldu. Uzun soluklu ve sürdürülebilir projelerle bölge halkına faydalı olmayı amaçladıklarını belirten şirket yetkilileri sosyal fayda projelerinin önümüzdeki yıllarda da süreceğini aktardı.


Çaltılıbük İlkokulunda düzenlenen programa İlçe Milliği Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Mahalle Muhtarı Salih Kayacık, UEDAŞ Mustafakemalpaşa İşletme Müdürü Emre Şenhasırcı ve Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce’nin yanı sıra Okul Müdürü Arslan Albayrak ve öğrenciler katıldı.


2013 yılında başlatılan proje kapsamında bu yıl Bursa’da 277, Balıkesir’de 382, Çanakkale’de 236, Yalova’da 105 öğrenci olmak üzere toplamda bin öğrenciye ulaşılacak.


Bu haber toplam 814 defa okundu


YAZARLAR