Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Limak Flarmoni Orkestrası Zeki Müren Şarkılarına Bursa’da Hayat Verdi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Limak Flarmoni Orkestrası Zeki Müren Şarkılarına Bursa’da Hayat Verdi

Limak Flarmoni Orkestrası Zeki Müren Şarkılarına Bursa’da Hayat Verdi
Limak Filarmoni Orkestrası, Türkiye turnesi kapsamında, 6 Aralık’ta Bursa'da bir konser verdi.
07.12.2017 / 19:18

Enerjimagazin-Limak Filarmoni Orkestrası Türkiye Turnesi kapsamında, Bursa’da “Sanat Güneşi” Zeki Müren’in şarkılarını seslendirdi.


Limak Filarmoni Orkestrası, Türkiye turnesi kapsamında, 6 Aralık’ta Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir konser verdi. Orkestra, Zeki Müren’in en sevilen şarkılarını farklı bir yorumla müzikseverlerle buluşturdu. Yoğun katılımın olduğu konsere, Limak Holding ve iştiraklerinin yöneticileri, Zeki Müren’in ailesinin yanı sıra; dernekler, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. Turne kapsamında orkestra, 7 şehirde daha Zeki Müren şarkılarını seslendirecek. Turne, 12 Ocak’ta Trabzon konseri ile son bulacak.


‘SANAT GÜNEŞİ’ DOĞUM GÜNÜNDE BURSA’DA


Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren’in doğum günü olan 6 Aralık’ta “Sanat Güneşi”nin doğduğu şehir olan Bursa’da dinleyicilerle buluştu. Murat Karahan’ın sanat yönetmenliğinde düzenlenen konserde, orkestranın şefliğini Oğuzhan Kavruk üstlendi. Zeki Müren’in “Şimdi Uzaklardasın”, “Elbet Bir Gün Buluşacağız” ve “Yaralı Gönül” gibi eserleri farklı bir yorumla seslendirildi. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konseri Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi İzettin Küçük, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın yanı sıra Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Limak Holding Yönetim Kurulu Üyelerilerinden Batuhan Özdemir, UEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Ergüneş, çok sayıda kamu kurum ve kuruluş ve özel sektör temsilcileri izledi.


ÖZDEMİR: “ZEKİ MÜREN’İ ANMAK İSTEDİK”


Solunu dolduranlara geldiklerinden dolay teşekkürlerini ileten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "Limak Filarmoni Orkestrası’nın bu ilk yılındaki konserlerinde Zeki Müren'i anmak istedik. Hiç şüphesiz bir kaç kuşak onu dinleme fırsatı buldu. Biz de bu konserlerimizi tüm sanatseverlerle buluşturmak istiyoruz" diye konuştu.


Ankara ve İstanbul’un ardından Bursa’da Zeki Müren şarkılarına hayat veren konserler dizisi sırasıyla; 9 Aralık İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, 12 Aralık Antalya AKM, 17 Aralık Mersin Yenişehir Belediyesi AKM, 19 Aralık Gaziantep Mavera Kongre Merkezi ve 22 Aralık Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak. 8 Ocak’ta Eskişehir AKKM ve 12 Ocak’ta Trabzon konseri ile son bulacak. Konserden elde edilen gelir, Limak Vakfı’nın sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak. Programın sonunda, VakfınTürkiye’nin Mühendis Kızları isimli projesi kapsamında eğitim alan kız öğrencileri tarafından orkestranın Sanat Yönetmeni Murat Karahan’a çiçek takdim edildi.


LİMAK FİLARMONİ ORKESTRASI HAKKINDA


Limak Vakfı Başkanı Ebru Özdemir’in öncülüğünde Limak Vakfı çatısı altında kurulan ve tamamı profesyonel yaklaşık 70 müzisyenden oluşan Limak Filarmoni Orkestrası’nın sanat yönetmenliğini Murat Karahan yaparken, orkestra şefliğini ise Rengim Gökmen üstleniyor. Dünyanın önemli tenorları arasında gösterilen Murat Karahan, Moskova Bolşoy Tiyatrosu’ndan Berlin Deutsche Oper, Viyana Wiener Staatsoper, Münih Bayerische Staatoper, Napoli San Carlo, Arena Di Verona, Teatro Regio di Parma, Teatro Filarmonico Verona ve Fransa Limoges ile Reims operalarına kadar yüzlerce kez opera temsillerinde başrolde yer aldı.


Bu haber toplam 1502 defa okundu


YAZARLAR