Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Haluk Bozali: Sektörde Oyun Kurucu Olacağız
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Haluk Bozali: Sektörde Oyun Kurucu Olacağız

Haluk Bozali: Sektörde Oyun Kurucu Olacağız
İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Ocak ayında gerçekleştirilecek.
15.12.2017 / 13:55

Enerjimagazin-İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Haluk Bozali, Oda üyelerine seslenerek, “Ocak ayında yapılacak seçimlerde mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkmak için aynı zamanda vatandaşlık görevi olan oy verme hakkınızı kullanmanızı arzu ediyorum” dedi.


İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu Ocak ayında gerçekleştirilecek.www.enerjimagazin.com’a açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Haluk

"Odamızı mesleğimizin her alanında daha işlevsel hale getirerek sektörde oyun kurucu olması için denetim ve organizasyon faaliyetlerine önem vereceğiz" diyen Bozali, başkan seçilmesi durumunda öncelikle “İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası” ismini İstanbul Elektrik Tekniker ve Teknisyenleri odası olarak değiştireceklerini ve Korsan Elektrikçilerin sorumlu bir esnaf olmalarını sağlayacak gerekli çalışmaları çıraklık eğitim merkezleri ile birlikte hayata geçireceklerini söyledi.Başkanlığı süresince elektrik idarelerinde proje talep ve takip işleri yapmayacağı sözü veren Bozali’nin açıklaması şu şekilde: "Saygı değer meslektaşlarım. 1967 yılı Trabzon Akçaabat doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Ereği Yüksek Okulu mezunuyum.1990 yılından beri aynı yerimde proje-talep ve elektrik tesisatçılığı ile uğraşmaktayım. Mesleğimiz ile ilgili sorulanımızın geçen yıllar içinde azalmasını beklerken daha da karmaşık bir hale geldiğini görmekteyiz. Bu sebeple yılbaşından bu yana yaptığınız çalışmalar neticesinde 2018 yılı Ocak ayında yapılacak İstanbul Elektrik Oda Başkanlığı seçimlerine aday olmaya karar verdim. Bu anlayışla ÖNCE DEĞİŞİM SONRA İLERİ hedefi ile yola çıktım.


Mesleğimiz ile ilgili öncelikle atacağımız adım odamızın imajını değiştirerek değişimin startını vereceğiz. Bunun için odamızın adına daha kapsayıcı olması için İstanbul Elektrik Tekniker ve Teknisyenleri odası olarak değiştirip yeni bir logo çalışması yaparak odamızın kamu oyunda daha bilinir hale gelmesini sağlayacağız Mesleki alanımızın çok geniş bir yelpazesi var (proje-talep- elektrik tesisat-bobinaj-kumanda-pano montörlüğü) bunun ile beraber de çok yönlü sorunları da var.


Odamızı mesleğimizin her alanında daha işlevsel hale getirerek sektörde oyun kurucusu olması için denetim ve organizasyon faaliyetlerine önem vereceğiz. Üyelerimiz arasında rekabet ortamına son verip dayanışma kültürünü geliştireceğiz. Elektrik idarelerindeki saygınlığımızı sağlarken müşteri ile kurumlar arasındaki köprü vazifemizi karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yeniden inşa edeceğiz.


Başkanlığımız süresince elektrik idarelerinde proje talep ve takip işleri yapmayacağım, üyelerimizin hakkını savunmak sorunlara çare bulmak için çalışacağım odamızı şeffaf ve hesap verilebilir şekilde yeniden dizayn edeceğim. Meslektaşlarımızın bilgisi ile sorumluluk bilinci içerisinde hak ettiği kazancı elde etmesi için standart fiyat uygulamasını biran önce tesis edilmesi için gerekli koşulları sağlayacağım.


Devletine karşı görevini yerine getiren yetkili elektrikçilerimizin hakkını korumak refahını yükseltmek için korsan ve seyyar diye tabir edilen elektrikçilerle etkin mücadele dönemini başlatacağız. Yapacağımız yeni düzenlemelerle oda bünyesinde denetim vasfına sahip iç tesisat yönetmeliğini bilen tecrübeli isimlerden bir denetim mekanizması oluşturacağız. Belediyelerle ve Yapı Denetim Büroları ile eş güdüm içerisinde Elektrik tesisatlarını yetkili elektrikçiler tarafından kurallara uygun yapılmasını sağlayacağız.


Korsan Elektrikçiler ile ilgili onları da sektörün içene katacak sorumlu bir esnaf olmalarını sağlayacak gerekli çalışmaları çıraklık eğitim merkezleri ile birlikte hayata geçireceğiz.Odamızı, esnafına güven veren onlara sahip çıkan halkına hizmet eden yapısıyla gündeme gelmesini sağlayacağız. 2018 yılı ocak ayında yapılacak seçimlerde mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkmak için aynı zamanda vatandaşlık görevi olan oy verme hakkınızı kullanmanızı arzu ediyorum."Bu haber toplam 68341 defa okundu
YORUMLAR
Mehmet YILDIZ: 
"Vizyonu Geniş Başkan"
İnşallah hayırlısı olur. istanbul için
20.12.2017 / 00:33


YAZARLAR