Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - VEDAŞ'tan Yangın Tatbikatı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VEDAŞ'tan Yangın Tatbikatı

VEDAŞ'tan Yangın Tatbikatı
VEDAŞ, Şirketin Van’da bulunan merkez binasında yangın tatbikatı düzenledi.
21.12.2017 / 10:17

Enerjimagazin-Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş (VEDAŞ), 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Şirketin Van’da bulunan merkez binasında yangın tatbikatı düzenledi.


VEDAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği birimince hazırlanan tatbikat senaryosu gereği, hizmet binası arşiv biriminde oluşan yangın nedeniyle sirenlerin çalmasıyla başladı. Siren sesini duyan personel yangın merdiveninden inerek hızlı bir biçimde binayı boşaltarak, bina dışındaki güvenli toplanma alanına geçti ve bölgede tehlikenin geçmesini bekledi. Senaryo gereği duman zehirlenmesi geçiren bir personelin ilk yardım müdahalesi yapıldıktan sonra ambulans ile hastaneye sevki gerçekleştirildi. Tatbikat kapsamında A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Dr. Fırat ERTÜRK tarafından, yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğine yönelik pratik bilgiler verildi.


Başarılı gecen yangın tatbikatından sonra personele hitaben konuşan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU, “Çalışanlarımızın olası iş güvenliği anlamında her türlü tehlikeye karşı yaşamsal tedbirleri öğrenmeleri ve pekiştirmeleri için gerçekleştirdiğimiz yangın tatbikatını başarıyla sonuçlandırdık. Bu tip tatbikatlar ile ana hedefimiz; işyerlerimizde sıfır iş kazası” için çalışmalarımızı yürütmek, personelimizin acil durumlarda neler yapması gerektiğini öğretmek, acil durum bilgilerini güncel tutmak ve önleyici tüm tedbirleri kalıcı davranış haline getirmektir’’ ifadelerini kullandı.


Bu haber toplam 1192 defa okundu


YAZARLAR