Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Kayıp Kaçak Projesi Aras EDAŞ’a Ödül Getirdi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kayıp Kaçak Projesi Aras EDAŞ’a Ödül Getirdi

Kayıp Kaçak Projesi Aras EDAŞ’a Ödül Getirdi
Aras EDAŞ, Ar-Ge Başarı Ödülünün sahibi oldu.
22.12.2017 / 17:21

Enerjimagazin-“Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik İçin Önleyici Çalışmalar Projesi” Aras EDAŞ’a ödül getirdi. Aras EDAŞ'ın ödülü Genel Müdür Fikret Akbaş'a takdim edildi.EPDK koordinatörlüğünde, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) iş birliğiyle bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’, Ankara’da gerçekleştirildi. Üniversite ve teknokentleri, elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturan etkinlikte bu sene bir ilk olarak Ar-Ge Başarı Ödülleri de sahiplerini buldu.


ARAS EDAŞ’a Ödül


Çalıştay kapsamında bu yıl bir ilk de gerçekleşti. Elektrik ve doğalgaz dağıtım sektörlerindeki Ar-Ge projeleri EPDK tarafından değerlendirilerek ödüllendirildi. Aras Elektrik Dağıtım A.Ş (Aras EDAŞ), “Elektrik Dağıtım Şebekesinde Kayıp ve Kaçak Elektrik için Önleyici Çalışmalar Projesi” İle Birinci AR-Ge başarı ödülünü aldı. Aras EDAŞ’ın ödülü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez tarafından Aras EDAŞ Genel Müdürü Sayın Fikret Akbaş’a verildi.


Bu haber toplam 2453 defa okundu


YAZARLAR