Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ’a Dijital Dönüşüm Ödülü
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ’a Dijital Dönüşüm Ödülü

ÇEDAŞ’a Dijital Dönüşüm Ödülü
ÇEDAŞ, 3. Oracle Enerji Zirvesi’nde Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülü’ne layık görüldü.
20.01.2018 / 11:47

Enerjimagazin-Elektrik dağıtım sektöründe Entegre Bilişim Sistemleri’ne geçişi ilk tamamlayan şirket olarak öne çıkan ÇEDAŞ, Oracle Enerji Zirvesi’nde ‘Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülünü’nün sahibi oldu.


Her yıl 400’e yakın sektör yöneticisinin katılımıyla düzenlenen Oracle Enerji Zirvesi’nin 3’üncüsü, İstanbul’da Four Seasons Hoteli’nde gerçekleşti.


Dijitalleşme ve akıllı şebeke yönetimi yatırımlarında eksiksiz ve entegre çözümlere ihtiyaç duyan elektrik, su ve doğalgaz şirketleri, bu alanda yaşanan son gelişmeleri dinlemek ve önde gelen sektör temsilcileri ile 3. Oracle Enerji Zirvesi’nde buluştuğu zirvede Oracle Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülleri de sahiplerini buldu. .


ÇEDAŞ’a Dijital Dönüşüm Ödülü


Zirvede ÇEDAŞ Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülü’ne layık görüldü. Farklı operasyonların tek bir noktadan yürütülerek kontrol edilmesini sağlayan Entegre Bilişim Sistemleri’ne (EBS) elektrik dağıtım sektöründe geçişi ilk olarak tamamlayan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ)  Oracle 3. Enerji Zirvesi’nde Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülü’nün sahibi oldu. ÇEDAŞ’ın ödülü, EPDK Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk tarafından Genel Müdür Ahmet Sait Akboğa’ya takdim edildi.


Ürünlerin Yüksek Performansı Anahtar Rol Oynadı


EBS projesi hakkında konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “EBS, büyük boyutlu bir dönüşüm programı. İnsan kaynakları, muhasebe, depo yönetimi, satın alma, yatırım gibi kurumsal süreçlerin yanında Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS), Uzaktan Kontrol ve Veri Toplama Sistemi (SCADA), Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS), Dağıtım Yönetim Sistemi (DMS), Kesinti Yönetim Sistemi (OMS) gibi şebeke yönetimi, Customer Care & Billing (CC&B) dediğimiz müşteri yönetimi ve yeni abonelik ve saha süreçlerini devreye aldık. Yüksek müşteri memnuniyetine giden yolda önemli bir adım olan EBS projesinin başlangıcından bugüne kadar grup nezdinde kullanılan insan kaynakları, muhasebe-finans, satın alma, müşteri yönetimi, varlık yönetimi ürünleri ile birlikte raporlamada kullanılan ürünlerin tamamı Oracle’a ait. ERP’den faturalamaya kadar kullandığımız Oracle ürünlerinin yüksek performansı ve enerji sektörüne has dinamiklere uygun olması projenin başarısında anahtar rol oynadı” dedi.


Bu haber toplam 1657 defa okundu


YAZARLAR