Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bereket Enerji'den Tataristan’a Çıkarma
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bereket Enerji'den Tataristan’a Çıkarma

Bereket Enerji'den Tataristan’a Çıkarma
Bereket Enerji Grubu Yöneticileri Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un davetlisi olarak Tataristan’a çıkarma yaptı.
23.02.2018 / 00:47

Enerjimagazin-Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov’un Türkiye ziyareti sonrası Bereket Enerji Grubu heyeti bu ülkeye giderek enerji yatırımları konusunda iş birliği çalışması başlattı.


Türkiye’nin önde gelen enerji gruplarından Bereket Enerji Grubu üst yönetimi, enerji konusunda iş birliği çerçevesinde Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un davetlisi olarak Tataristan’a çıkarma yaptı.


Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, geçen ay Bereket Enerji Grubu’na ait Muğla’daki Yatağan Termik Santralını ziyaret etmiş ve enerji konusunda iş birliği çağrısı yapmıştı. Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, Yönetim Kurulu üyesi Hasan Köktaş, ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Korkmaz, CFU Gürhan Kartal ile Proje ve Bereket Enerji ve Gediz Elektrik Perakende A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Özgür Erol, bu nedenle gittikleri Tataristan’da bir dizi incelemelerde bulunarak, yetkililerle konuyla ilgili görüşmeler yaptı.


Bereket Enerji Grubu heyeti, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Yatırım Ajansı, Kazan Enerji Üniversitesi ve TAT-Energo Enerji şirketini ziyaret ederek hangi alanlarda ortak bir çalışma yapılabileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca Türkiye’nin Tataristan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan’ı da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.


Bereket Enerji Grubu heyeti, 3 günlük Tataristan proğramının son gününde Cumhurbaşkanı Miinihanov tarafından kabul edildi. Tataristan Cumhurbaşkanı, enerji konusunun dünya çapındaki önemine vurgu yaparak, Bereket Enerji Grubu ile nasıl bir ortak çalışma yapılabileceğine yönelik ortak bir çalışma başlattıklarını, iki tarafın oluşturduğu komisyonların bu konularda araştırma yapacağını ve iş birliği fırsatlarını yatıma dönüştürme gayretleri içinde olacağını belirtti.


Öte yandan Bereket Enerji Grubu’nun ziyareti Tataristan ve Rusya medyasında geniş yankı buldu. Tataristan Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde ziyarete geniş yer verilirken, medyada yayınlanan haberlerde ise ‘’ Tataristan enerji partneri olarak Türkiye’den Bereket Enerji Grubu’nu seçti’’ ve ‘’Bereket Enerji Grubu ile ortak çalışma başladı’’ başlıklarıyla haberi ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna duyurdu.


Bu haber toplam 1291 defa okundu


YAZARLAR