Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı Taşeron İşçileri Kadroya Almak İçin Sınav Yapacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı Taşeron İşçileri Kadroya Almak İçin Sınav Yapacak

Enerji Bakanlığı Taşeron İşçileri Kadroya Almak İçin Sınav Yapacak
Enerji Bakanlığı bünyesinde çalışan taşeron işçileri sürekli işçi kadrolarına geçişi için yapılacak
13.03.2018 / 17:38

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde çalışan taşeron işçileri sürekli işçi kadrolarına geçişi için yapılacak sınav tarihlerini ve sınava katılacak isimleri açıkladı. Sınavlar, 09, 12, 13 Mart 2018 tarihlerinde ETKB Merkez Binası 1. Kat A Blok Personel Dairesi Başkanlığı’nda yapılacak.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tespit Komisyonunca başvurusu kabul edilen ve sınava girmeye hak kazanan adayları ve sınav tarihlerini açıkladı.


Bakanlığın internet sitesinden açıklanan duyuruya göre, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında 81”, “Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM)’de 76”, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM)’de 35 ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (PİGM)’de 24” olmak üzere “Temizlik, Güvenlik, Garson, Bahçe Bakımı, Evrak Tarama, Veri Girişi, Kaloriferci ve Tesisatçı” olarak görev yapan toplam 216 taşeron işçi, sürekli işçi kadrolarına geçiş yapabilmek için 09, 12, 13 Mart 2018 tarihlerinde ETKB Merkez Binası 1. Kat A Blok Personel Dairesi Başkanlığı’nda yapılacak sözlü sınava girecekler.


Bakanlık’tan konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre sözlü olarak iki oturumda yapılacak olan sınavın ilk oturumları, her bir gün için 09.30’da; ikinci oturumları 09 Mart 2018 Cuma günü 14.30’da, 12 Mart 2018 Pazartesi ve 13 Mart 2018 Salı günleri ise 14.00’te başlayacak.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tespit Komisyonunca başvurusu kabul edilen ve sınava girmeye hak kazanan adaylar sözlü sınava, açıklanan listelerde gösterilen gün ve oturumlarda, listelerdeki sıra numarasına göre T.C. kimlik numarasını ihtiva eden belge ibraz etmek suretiyle alınacaklar.


Sınavda başarılı ve başarısız olanlar Bakanlığın internet adresinde ilan edilecek ve ilan tebligat yerine geçecek olup ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacak.


Sınavda başarılı olamayanlar, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç 4 iş günü içerisinde gerekçesini de belirtmek suretiyle, yazılı olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına itirazda bulunabilecekler. Sınav Kuruluna intikal ettirilecek itirazlar, Sınav Kurulunca 5 işgünü içerisinde değerlendirilerek karara bağlanacak ve sonuç ilgilisine yazılı olarak tebliğ edilecek.


ETKB Tespit Komisyonunca başvurusu kabul edilerek sınava girmeye hak kazandıkları tespit edilen adayların, isimleri ve sınava girecekleri gün ve saate ilişkin bilgiler şu şekilde:

Bu haber toplam 3338 defa okundu


YAZARLAR