Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ Müşterilerini Uyardı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ Müşterilerini Uyardı

Çoruh EDAŞ Müşterilerini Uyardı
Çoruh EDAŞ, sayaç değişimi sırasında veya daha sonrasında bu işlem için müşterilerimizden herhangi bir ücret talep edilmeyecek.
30.03.2018 / 09:48

Enerjimagazin-Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş (Çoruh EDAŞ), müşterilerini 10 yılık damga süresi dolmuş mekanik veya dijital sayaçların değişimi sırasında kendilerinden ücret talep edilmesi ihtimaline karşı uyardı. Şirketten yapılan açıklamada” Gerek sayaç değişimi sırasında gerek daha sonra bu işlem için müşterilerimizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Müşterilerimiz, şüpheli bir durumla karşılaşılmaları halinde, 186 çağrı merkezimize ve bağlı bulundukları İlçe İşletme Şefliklerimize ihbarda bulunabilirler” denildi.


Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:


“Müşterilerine güvenli ve kaliteli enerji tedarikini amaç edinen Şirketimiz, hizmet kalitesi seviyesini yükseltmek amacıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.


30 Mart 2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun Dağıtım Faaliyetleri başlıklı 7.bendindeki ‘‘Dağıtım sistemi kullanıcılarının elektrik enerjisi ölçümlerine ilişkin tesis edilen sayaçların mülkiyeti dağıtım şirketine aittir. Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla mevcut kullanıcıların mülkiyetinde olan sayaçlar, işletme ve bakım hizmetleri karşılığı kullanıcılardan iz bedelle devralınır. Uygulamaya ilişkin usul ve esaslar Kurum tarafından çıkarılan yönetmelikle düzenlenir.’’ ifadesi gereği Dağıtım Şirketinin mülkiyetinde bulunan sayaçların bakım hizmetleri de Dağıtım Şirketleri tarafından yapılmaktadır.


Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü olarak 3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereği, il genelinde 10 yılık damga süresi dolmuş mekanik veya dijital sayaçlar Yüklenici personellerimiz tarafından değiştirilmektedir.


Gerek sayaç değişimi sırasında gerek daha sonra bu işlem için müşterilerimizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.


Müşterilerimiz, şüpheli bir durumla karşılaşılmaları halinde, 186 çağrı merkezimize ve bağlı bulundukları İlçe İşletme Şefliklerimize ihbarda bulunabilirler.”


Kamuoyuna saygıyla duyururuz.


Bu haber toplam 5152 defa okundu


YAZARLAR