Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Suudi Arabistan’ın İlk Özel GES Yatırımı Intec Enerji’nin
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Suudi Arabistan’ın İlk Özel GES Yatırımı Intec Enerji’nin

Suudi Arabistan’ın İlk Özel GES Yatırımı Intec Enerji’nin
INTEC Energy Solutions & Alman Al.Mond Group ortaklığıyla Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde güneş enerji santrali inşaa edilecek.
06.04.2018 / 11:25


Enerjimagazin-Geçtiğimiz aylarda görüşmelere başlanan ve anlaşmaya varılan Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde yer alan Almarai GES projesi için çalışmalara başlanıldı. INTEC Energy Solutions & Alman Almand Group ortaklığıyla gerçekleştirilen proje ile 15 MWp güneş enerji santrali inşaa edilecek.


 Suudi Arabistan’nın ilk özel ticari projesi olarak yatırımlarına başlanan proje, yine en büyük fotovoltaik proje olarak da bir ilke imza atıyor. Almarai GES projesi, yılda ortalama 14 ton CO2 emisyonunu engelleyerek, yıllık 27.031.000 kWh enerji üretimi sağlamayı hedeflenerek gerçekleştiriliyor. Projenin toplam 15 MWp kapasiteye ulaşması öngörülürken, karbon ayak izini azaltmak amacıyla, enerji yönetmeliklerinden yararlanılırken, Suudi Arabistan’ın ‘2030 Güneş Enerjisi Projesi’ politikaları ile ekonomik dönüşümü sağlayacak 2030 Vizyonu kapsamında hayata geçecek projelerin bir parçası niteliğindedir.


Anahtar teslim GES santral projelerine bir yenisini ekleyen, Almanya merkezli INTEC Enerji Çözümleri, portföyünde; ülkemizin farklı bölgelerinde yapmış olduğu GES projeleri (Denizli – Çeltikçi 14 MW, Denizli – Kocadere 3 MW, Sivas 11 MW tamamlanan projeler) ve devam eden projelerine her geçen gün bir yenisini ekleyerek sektörde emin adımlarla yoluna devam ediyor. Uluslararası düzeyde de başarılı projelere imza atan INTEC Enerji Çözümleri, yatırımcı ve kamu kurumlarına danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.Bu haber toplam 1077 defa okundu


YAZARLAR