Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Jeotermalin İhtişamını En İyi Anlatan Kareler Ödüllendirildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Jeotermalin İhtişamını En İyi Anlatan Kareler Ödüllendirildi

Jeotermalin İhtişamını En İyi Anlatan Kareler Ödüllendirildi
JESDER’in fotoğraf yarışmasını kazananlar belli oldu
22.04.2018 / 08:37

Enerjimagazin-JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği)’nin, jeotermalin ülkemizdeki önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasının ödül töreni Ankara’da düzenlenen GT’2018 Jeotermal Kongresi’nde gerçekleşti.


Yarışmada birinciliği Anadolu Ajansı'ndan Özkan Bilgin, "Soğuk Sıcak Buluşması" adlı fotoğrafıyla kazandı. İkinciliği, "Jeotermal Günbatımı" adlı fotoğrafıyla Sabri Avdan, üçüncülüğü "Pamuk Sondajı" adlı fotoğrafıyla Robert Wotherspoon elde etti.


Merve Aydın'a "Temiz Enerjinin Yıldızı", Nükte Aşkay'a da "Umurlu Plant" adlı fotoğrafları için de jüri özel ödülü verildi.


JESDER Başkanı Ufuk Şentürk, yarışmanın amacının jeotermal enerjinin çıktığı topraklardaki gücü ve etkisini daha görünür kılmak istediklerini belirterek, “Yarışmaya çok güzel fotoğraflar geldi. Jüri, içlerinde ödüle değer olanları seçmekte zorlandı. Dereceye giren eserler, suyun, termal kaynakların üzerine kurulan enerji tesislerindeki işlenişini, yeraltından çıkan sıcak suyun enerjiye dönüşümünü ve jeotermal enerjinin ihtişamını çok güzel anlatıyorlar” diye konuştu.      


JESDER, jeotermal enerji fotoğraf yarışmasını gelenekselleştirerek önümüzdeki yıllarda da sürdürecek.


Bu haber toplam 1257 defa okundu


YAZARLAR