Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan'dan Doğalgaza Zam Açıklaması
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan'dan Doğalgaza Zam Açıklaması

Bakan'dan Doğalgaza Zam Açıklaması
Yıldız, "Şu an elimizde zammı gerektirecek bir veri yok, konuşmamız için erken ama ay sonu itibariyle böyle bir gelişme beklemiyoruz" dedi.
16.06.2013 / 01:24


Gediz Elektrik Dağıtım AŞ ve Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş.nin hisse devri imza töreninde konuşan Enerji Bakanı Taner Yıldız bu ay doğalgaza zam olmayacağı müjdesini verdi.

Doğalgaz fiyatlarında artış olup olmayacağı konusu ile ilgili açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Şu an elimizde zammı gerektirecek bir veri, bir baskı yok, konuşmamız için erken ama bu ay sonu itibariyle ZAM beklemiyoruz" dedi.

Doğalgaz özelleştirmeleriyle ilgili de konuşan Yıldız, doğalgaz dağıtımında kamunun elinde kalan tek yerin İstanbul (İGDAŞ) olduğunu kaydetti. Yıldız, "Türkiye'nin tüm bölgelerinde bu hizmeti özel sektör yapsın istiyoruz" şeklinde konuştu.

Türkiye En Ucuz Doğalgazı Kullanıyor

Yıldız, Türkiye'nin doğalgazı ithal ediyor olmasına rağmen en ucuz doğalgazı sanayi ve meskenlere kullandırdığını söyledi. Yıldız, "Doğalgaz fiyatlarını sübvanse ettiğimiz için ucuz kullandırabiliyoruz" dedi.


Bu haber toplam 1901 defa okundu


YAZARLAR