Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TREDAŞ’ın Mükemmelliğine “Yetkinlik Belgesi”
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TREDAŞ’ın Mükemmelliğine “Yetkinlik Belgesi”

TREDAŞ’ın Mükemmelliğine “Yetkinlik Belgesi”
TREDAŞ, “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi” almaya hak kazandı.
20.05.2018 / 19:07

Enerjimagazin-TREDAŞ, mükemmelliğin temel kavramlarını benimsemek ve hayata geçirmek amacıyla KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne dâhil olmasının ardından “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi” almaya hak kazandı.


Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), üç ilde, 20 bin kilometrekare alanda, yaklaşık 2 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmetini, kaliteli ve sürekli vermek için aralıksız çalışırken, elektrik dağıtım sektöründe öncü ve örnek şirket olma hedefi ile çıktığı mükemmellik yolculuğunda KalDer tarafından verilen “Avrupa Kalite Yönetim Vakfı Mükemmellikte Yetkinlik” belgesi aldı.


TREDAŞ, yatırım, tesis ve Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra kurumsal kültürü geliştirmeye yönelik çalışmalarını da sürdürürken, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’nin (UKH) parçası oldu.


Ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve toplam kalite yönetimi ile mükemmellik modeli uygulamalarının yaygınlaştırılmasının ilk adımı olarak görülen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni 1 Aralık 2017’de imzalayan TREDAŞ, önemli aşamaları geçerek “Mükemmellikte Yetkinlik” belgesinin sahibi oldu.


TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde yönetici kadrosunun da katılımıyla yapılan törende, KalDer Türkiye Mükemmellik Ödülü Sekreteri Berçin Gün tarafından “Mükemmellikte Yetkinlik” ödülü TREDAŞ Dağıtım Grup Direktörü Reşit Bilgili’ye takdim edildi.


İmza töreninde konuşan Bilgili, TREDAŞ’ın kalite yönetiminin her geçen gün daha iyiye gittiğini ifade ederek, bu nedenle KalDer tarafından başlatılan Ulusal Kalite Hareketi sürecine katıldıklarını söyledi.


“TOPLAM KALİTE YÖNETİMİMİZDE, BİR ÖNCEKİ GÜNDEN DAHA İYİYİZ”


TREDAŞ olarak kalite yolculuğunda şimdiye kadar önemli adımlar attıklarını dile getiren Bilgili, “Şirketimizde kalite bir yaşam biçimi olarak benimsenir. Tüm faaliyetlerimizin, mevcut ve geliştirilen kalite sistemleri ve hedefleri doğrultusunda yürütülmesini benimsiyoruz. TREDAŞ Ulusal Kalite Hareketi’ni programına alarak, mükemmellik modelinde yetkinlik aldı. Toplam kalite yönetimimizde bugünümüz, bir önceki günümüzden daha iyi” dedi.


Bilgili, bu çerçevede kalite yolculuğunun kendileri için büyük önem taşıdığını ve KalDer ile önemli bir iş birliğine imza attıklarını aktararak, bu sürecin diğer dağıtım şirketleri açısından da örnek teşkil edeceğini belirtti.


Bu haber toplam 1487 defa okundu


YAZARLAR