Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Pioneering Spirit TürkAkım'a Kaldığı Yerden Devam Ediyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Pioneering Spirit TürkAkım'a Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Pioneering Spirit TürkAkım'a Kaldığı Yerden Devam Ediyor
Pioneering Spirit, TürkAkım Açık Deniz Doğalgaz Boru Hattı’nı oluşturan hatlardan ikincisinin yapımına yeniden başladı.
03.07.2018 / 12:45

Enerjimagazin-Pioneering Spirit gemisi, bugün TürkAkım Açık Deniz Doğalgaz Boru Hattı’nı oluşturan hatlardan ikincisinin yapımına yeniden başladı. TürkAkım’ın ikinci hattı da Trakya’nın Kıyıköy beldesine doğru ilerleyecek.


20 Haziran tarihinde Karadeniz’e giriş yapan Pioneering Spirit, arada geçen sürede stinger’in indirilmesi ve boru döşeme donanımının test edilmesi de dâhil olmak üzere hazırlık çalışmalarını tamamladı. Şimdiye dek Rusya-Türkiye Münhasır Ekonomik Bölgeleri sınırına kadar döşenmiş bulunan ikinci hattın Karadeniz’de 2170 metre derinlikten su yüzüne çıkarılmasının ardından, boru döşeme çalışmalarına bu noktadan devam ediliyor.


İkinci hattın Münhasır Ekonomik Bölgeler sınırına kadar olan ilk 224 kilometresi 2017 yılında inşa edilmişti. Birinci hat ise 2018 yılının Nisan ayında tamamlanarak Kıyıköy kıyısına ulaşmıştı. İki hattın yapımında toplamda 1161 kilometre, yani inşa edilecek toplam uzunluğun yüzde 62’si tamamlanmıştı.


Bu haber toplam 1307 defa okundu


YAZARLAR