Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Vestas Yeni Operasyon Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Vestas Yeni Operasyon Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi

Vestas Yeni Operasyon Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi
Vestas, Bandırma’da bulunan yeni operasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi.
14.12.2018 / 16:56

Enerjimagazin-97 GW kurulu gücü ile rüzgar enerjisinin küresel lideri olan Vestas, Bandırma’da bulunan yeni operasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Tesis, sadece Vestas Türkiye’ye değil bölge ülkelerine de servis, eğitim ve lojistik üssü olarak hizmet verecek.


Vestas, Bandırma’da bulunan yeni  Operasyon Merkezi’nin  açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve geniş yelpazedeki Vestas müşterileri, tedarikçileri, çalışan ve paydaşları katıldı.   


Törende bir konuşma yapan Vestas Türkiye Genel Müdürü Olcayto Yiğit, “Yeni Operasyon Merkezi, büyümekte olan Türk rüzgar enerjisi pazarındaki lojistik ve bakım hizmetlerinin koordinasyonunu geliştiren bir fener olacaktır. Ayrıca, son on yılda çoğalarak gelişen teknik yeterliliğimizi genişletmemize yardım edecektir” sözleri ile yeni merkezin Türkiye'nin rüzgar enerjisi gelişimine etkilerinin altını çizdi.


Bandırma'daki merkezin açılışı, aynı zamanda Vestas'ın Türkiye'deki 10. Yıldönümü kutlamasına sahne oldu. 2008 yılında Türkiye’ye girişinden bu yana Vestas, 1.570 MW'ın üzerinde rüzgar kapasitesinin kurulumunu gerçekleştirdi. On yıl içerisinde İstanbul, Sivas, Hatay ve Bandırma-Balıkesir'de bulunan dört adet servis ve bakım merkezi ile ayak izini geniş bir alana yaydı.


Operasyon Merkezi, servis, eğitim ve lojistik merkezi faaliyetleri ile bu yapılanmanın güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Olcayto Yiğit, “Yurtdışındaki diğer projelere şimdiden destek olabilecek 135 profesyonelden oluşan çok yetenekli bir servis ekibini bir araya getirdik” diyerek bu noktanın altını çizdi.


Bu tesisler, Türkiye'de ve diğer komşu ülkelerde çalışan teknisyenleri eğitmek için kullanılacaktır” diyen Olcayto Yiğit, sözlerini şöyle sürdürdü:“Türkiye'de son yıllarda etkileyici bir teknik altyapı geliştirdik ve şimdi bilgi birikimimizi rüzgar enerjisi kullanımının sadece ülkede değil bölgede de genişletilmesi için kullanabiliyor olacağız.


Bu haber toplam 1384 defa okundu


YAZARLAR