Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Orhan KALDIRIM TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Orhan KALDIRIM TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atandı

Orhan KALDIRIM TEİAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atandı
Orhan KALDIRIM, TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine asaleten atandı.
03.05.2019 / 22:19

Enerjimagazin-Orhan KALDIRIM, Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine asaleten atandı.


Söz konusu atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine bu görevi yaklaşık bir yıldır vekaleten yürüten Orhan KALDIRIM atandı.


KALDIRIM, 1974 yılında Bayburt’ta doğdu.1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik mühendisliği bölümünü, 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünü bitirdi.


1997 -2015 yılları arasında Boğaziçi EDAŞ'ta Mühendis, Başmühendis, Müdür Yardımcısı, İşletme Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, Sistem İşletme Direktörü olarak görev yapan KALDIRIM, 2015-2017 yılları arasında TEDAŞ'ta sırasıyla; Sistem İşletme Daire Başkanı, Yatırımlar İzleme Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.görev yaptı.


Kasım ayında TEİAŞ Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmış; dönemin TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah ATALAY’ın emekliye ayrılmasının ardından vekaleten TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti. TEİAŞ'ta başarılı illere imza atan KALDIRIM, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile

TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine atandı.www.enerjimagazin.com ailesi olarak TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevine atanan Sayın Orhan KALDIRIM’ı tebrik eder, görevinde üstün başarılar dileriz.


Bu haber toplam 3960 defa okundu


YAZARLAR