Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ’ın SMS Uygulaması İle Planlı Elektrik Kesintileri Cepte
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ’ın SMS Uygulaması İle Planlı Elektrik Kesintileri Cepte

ÇEDAŞ’ın SMS Uygulaması İle Planlı Elektrik Kesintileri Cepte
ÇEDAŞ, planlı elektrik kesintileri öncesinde abonelerini SMS ile bilgilendirme uygulamasını başlattı.
18.07.2019 / 21:51

Enerjimagazin-Kesintisiz enerji için yatırımlarına devam eden ÇEDAŞ, bu sırada yapılması gereken planlı kesintileri müşterilerine SMS yolu ile bildiriyor. Bölge, tarih ve süre bilgileri kesintiden etkilenecek abonelere SMS yolu ile gönderiliyor.


Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 980 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), yüksek müşteri memnuniyeti için planlı elektrik kesintileri öncesinde abonelerini SMS ile bilgilendirme uygulamasını başlattı.


Tüketicilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren ÇEDAŞ, planlı elektrik kesintileri sırasında aynı zamanda can, mal ve çevre güvenliğinin sağlanması amacıyla kesinti yapılacak bölge, tarih ve süre bilgilerini kesintiden etkilenecek tüketicilerle SMS yoluyla paylaşarak hizmet kalitesini daha da artırmayı hedefliyor.


BİLGİ GÜNCELLEMEK ÖNEMLİ


ÇEDAŞ tarafından yürütülen elektrik dağıtım faaliyeti kapsamında, arıza ve kesinti sayılarının düşürülmesi, ekonomik ömrünü dolduran dağıtım şebekelerinin yenilenmesi, bakım ve onarım çalışmalarının yürütülmesi ve yeni tesislerin devreye alınması sırasında planlı elektrik kesintilerine ihtiyaç duyuluyor.


www.cedas.com.tr adlı kurumsal web sitesindeki Online İşlemler bölümünde yer alan ‘SMS Bilgilendirme’ formundaki ad, soyad, cep telefonu numarası, adres bilgisi ve elektrik faturaları üzerinde yer alan hizmet numarasını paylaşan ÇEDAŞ aboneleri, SMS aracılığıyla planlı kesintiler önceden öğrenebiliyor. Kesinti bilgisi alamayan abonelerin Online İşlemler bölümünde yer alan ‘SMS Bilgilendirme’ formunu doldurarak bilgilerini güncelledikten sonra SMS hizmetinden yararlanmaları mümkün.


Öte yandan uzun süreli plansız/anlık elektrik kesintileri hakkında da abonelerine SMS ile bilgilendirme yapan ÇEDAŞ, tüketicilerinin mağduriyet yaşamamasını amaçlıyor.


Bu haber toplam 914 defa okundu


YAZARLAR