Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı'nda Flaş Görevden Alma ve Atamalar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı'nda Flaş Görevden Alma ve Atamalar

Enerji Bakanlığı'nda Flaş Görevden Alma ve Atamalar
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine Prof. Dr. Şeref Kalaycı atandı.
18.07.2019 / 21:54

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız görevinden alındı. Cansız’dan boşalan Bakan Yardımcılığı görevine Prof. Dr. Şeref Kalaycı atandı.


Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlarlar Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre;


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız görevinden alınırken, Cansız’dan boşalan Bakan Yardımcılığı görevine Prof. Dr. Şeref KALAYCI;


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına Mehmet TUNTAŞ;


Türkiye Elektrik İletim A.Ş(TEİAŞ) Genel Müdür Yardımcılığı VE Yönetim Kurulu Üyeliğine Murat TOKAT;


Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne (MAPEG) ise MTA Genel Müdür Yardımcısı Cevat GENÇ atandılar.


Şeref KALAYCI Kimdir?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı görevine atanan Prof. Dr. Şeref KALAYCI, 1965 yılında Trabzon’da doğdu. 1987 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Fairleigh Dickinson Üniversitesi/New Jersey’de İşletme dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme dalında Doktora yaptı.


28.07.1993-27.10.1997 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.27.10.1997-23.01.2001 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı.


23.01.2001-21.06.2013 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi, Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör görevlerinde bulundu.


04.07.2013 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalına Profesör olarak atandı. Akademik çalışmalarının yanında, Üniversite Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyelikleri ve Ana Bilim Dalı Başkanlıkları gibi idari görevlerde ve Isparta Ekonomi ve Yönetim Derneği Başkanlığı gibi sosyal görevlerde bulunmuştur.


17.09.2018 tarihinde Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünde Yönetim Kurulu Üyeliği görevine atanan Prof. Dr. Şeref KALAYCI evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.Bu haber toplam 6192 defa okundu


YAZARLAR