Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ALAGÖZ'den Ermenek ve Gezende HES'e Ziyaret
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALAGÖZ'den Ermenek ve Gezende HES'e Ziyaret

ALAGÖZ'den Ermenek ve Gezende HES'e Ziyaret
EÜAŞ Genel Müdürü Dr. İzzet ALAGÖZ, Ermenek ve Gezende HES İşletme Müdürlüklerini ziyaret etti.
08.08.2019 / 12:05

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Genel Müdürü Dr. İzzet ALAGÖZ, Ermenek ve Gezende HES İşletme Müdürlüklerine teknik ziyaret gerçekleştirdi. 


İlk olarak ortalama 230 bin kişinin günlük elektrik ihtiyacını karşılayan Karaman'ın en büyük elektrik tesisi Ermenek HES  (2 x 151,2 MW) ve ona bağlı Erik HES (2 x 3,24)'in santral sahası ve kumanda odasında incelemelerde bulunan ALAGÖZ, santrallerin etkin ve verimli çalışması hususuna yönelik öneri ve talimatlarda bulundu. Santral çalışanlarıyla bir araya gelerek santral ve çalışma koşulları hakkında değerlendirmelerde bulunan ALAGÖZ, bu tip santrallerin kendini geliştirmek isteyen mühendisler için müthiş bir fırsat olduğunun altını çizdi.


Ermenek HES’in ardından Gezende HES'i ziyaret eden ALAGÖZ, santralin genel durumu ve devam eden rehabilitasyon çalışmalarını inceleyerek değerlendirmelerde bulundu.


Santral Kumanda Odasında teknik ve idari personelin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda personelin önerilerini dinleyen ALAGÖZ, çalışanların bilgi seviyelerini yukarı taşımak ve akademik kariyerlerini geliştirmeleri için her türlü desteğin verileceğini ifade etti.​Bu haber toplam 1417 defa okundu


YAZARLAR