Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanı Dönmez Sel Felaketinin Yaşandığı Düzce'de
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanı Dönmez Sel Felaketinin Yaşandığı Düzce'de

Enerji Bakanı Dönmez Sel Felaketinin Yaşandığı Düzce'de
Enerji Bakanı Dönmez, sel felaketinin yaşandığı Düzce'ye geldi.
19.07.2019 / 22:40

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sel felaketinin yaşandığı Düzce'ye geldi. Beraberindeki heyetle birlikte ilk olarak Düzce Valiliğini ziyaret eden Dönmez, burada Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve yetkililerden yaşanan afete ilişkin brifing aldıktan sonra kendisini takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Hem elektrik hem de doğal gaz şebekeleri açısından gerekli bilgileri aldıklarını söyleyen Dönmez, tüm birimlerin büyük bir gayret içerisinde olduğunu vurgulayarak şu bilgileri verdi:

"Doğal gaz şebekemizde sorun yok. İlk etapta afetin yoğun olduğu 15 köyümüzde elektrik kesilmişti. Yapılan çalışmalardan sonra 3 köyümüze elektriği verdik, 24 saat içerisinde 3-4 köyümüze daha elektriği ulaştıracağız. Köylere ulaşım açılır açılmaz da ekiplerimiz olay yerine gitmek suretiyle elektrik şebekesini ayağa kaldıracak. Elektriği götüremediğimiz köylere de mobil jeneratör temin etmek suretiyle oradaki hayatı süratle normalleştirmeye çalışacağız.
Bir trafo merkezimiz tamamen sele kapılmış durumda, 100'ü aşkın direğimiz de şu an kayıp, yerlerinde yok. Yaklaşık 5 kilometrelik alternatif bir hat üzerinde de ekiplerimiz çalışıyor. Bu bölgeden sorumlu Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketinin tüm personeli burada. Takviye amaçlı da bölge dağıtım şirketlerinden de buraya hem personel hem de ekipman temini yapacağız.” dedi.

Bu haber toplam 1592 defa okundu


YAZARLAR