Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - İGDAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Dr. Mithat Bülent ÖZMEN Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İGDAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Dr. Mithat Bülent ÖZMEN Atandı

İGDAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Dr. Mithat Bülent ÖZMEN Atandı
İGDAŞ Genel Müdürlüğü görevine Dr. Mithat Bülent ÖZMEN atandı.
11.09.2019 / 11:07

Enerjimagazin-İstanbul Gaz Dağıtım San. ve Tic. A.Ş (İGDAŞ) Genel Müdürlüğü görevine Dr. Mithat Bülent ÖZMEN atandı.


Dr. Özmen, 1988-1992 yılları arasında Mülkiye’de siyaset bilimi ve kamu yönetimi okudu. AB Jean Monnet Bursiyeri olarak özel sektörü temsilen gittiği University of Kent, Brussels School of International Studies’den uluslararası ilişkiler yüksek lisans derecesi alan Dr. Özmen, doktorasını Okan Üniversitesi’nde bankacılık ve finans üzerine yaptı.


1992 yılında T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda iş hayatına başlayan Dr. Özmen, 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’na katıldı. Dr. Özmen, müteakip süreçte hem banka ve finans kuruluşlarında hem de reel sektörde CCO, CRO, COO ve CFO olarak çalıştı. En son Türkiye Varlık Fonu’nda CFO ve COO olarak görev alan Dr.  Özmen, Akfel Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO'luk görevlerinin yanı sıra Doğal Gaz İthalatçıları Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütmektedir.


Bahçeşehir Üniversitesi ve Okan Üniversitesi MBA ve Yüksek Lisans Programlarında Gayrimenkul Ekonomisi, Gayrimenkul Satış Stratejileri, Bankacılıkta Risk Yönetimi, Finansal Yönetim, Finansal Piyasalar ve Kurumlar dersi veren Dr. Özmen; Bilgi Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans Programı Danışma Kurulu Üyesi olarak iş dünyasını temsil etmektedir.


Türkiye’de dar gelirli hane halklarının konut sorununun çözümüne yönelik yeni bir finansal model öneren kitap çalışması Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayımlanan Dr. Özmen, cnnturk.com ve Bloomberg Businessweek köşe yazarıdır.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak, İGDAŞ Genel Müdürlüğü görevine atanan Dr. Mithat Bülent ÖZMEN’e görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 2285 defa okundu


YAZARLAR